Jump to content

Izbor sporazumni prekid radnog odnosa ili prijevremena mirovina


Sailor1

Preporučene objave

prije 16 sati , malicovjek je napisao:

Potpisivanjem "sporazumnog otkaza" nemate nikakvih prava na novcanu naknadu sa burze. Moze li to biti "poslovno uvjetovani otkaz" onda imate sva prava.

Dali vam poslodavac nudi kakvu otpremninu.

- prijevremena mirovina vam se penalizira-umanjuje

- datum rodjenja,

- ukupni radni staz na danasnji dan

 

Datum rodjenja 01.09.1960

Ukupni radni staz 39 god od cega 23 u HR i 16 u inozemstvu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nazalost vi ste u malo grdom polozaju.

Vi prema napisanom upravo imate uvjete za "prijevremenu starosnu mirovinu" u RH, niste naveli gdje imate ovaj inozemni radni staz ako pretpostavimo da je iz zemalja EU ili susjednih zemalja iz bivse ex-yu, staz vam se zbraja i sluzi za ispunjenje uvjeta potrebnih po ZOMO-u za mirovinu u RH.

U RH znaci imate pravo na izracunati razmjerni dio "prijevremene starosne mirovine" za 23 godina uplacenih sredstava u mirovinski fond RH.

Problem je u tomu sto neznamo kakvi su uvjeti za mirovinu za ovih 16 godina staza u tim zemljama gdje ste vani radili jer ih niste naveli, da bi to rijesili napisite o kojim zemljama se radi.

Niste mi ogdovorili i na ovaj dio, nudi li poslodavac eventualno "poslovno uvjetovani otkaz" i dali vam poslodavac nudi kakvu otpremninu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, malicovjek je napisao:

Nazalost vi ste u malo grdom polozaju.

Vi prema napisanom upravo imate uvjete za "prijevremenu starosnu mirovinu" u RH, niste naveli gdje imate ovaj inozemni radni staz ako pretpostavimo da je iz zemalja EU ili susjednih zemalja iz bivse ex-yu, staz vam se zbraja i sluzi za ispunjenje uvjeta potrebnih po ZOMO-u za mirovinu u RH.

U RH znaci imate pravo na izracunati razmjerni dio "prijevremene starosne mirovine" za 23 godina uplacenih sredstava u mirovinski fond RH.

Problem je u tomu sto neznamo kakvi su uvjeti za mirovinu za ovih 16 godina staza u tim zemljama gdje ste vani radili jer ih niste naveli, da bi to rijesili napisite o kojim zemljama se radi.

Niste mi ogdovorili i na ovaj dio, nudi li poslodavac eventualno "poslovno uvjetovani otkaz" i dali vam poslodavac nudi kakvu otpremninu.

Poštovanje i hvala na volji da mi pomognete . Radio sam 16 god u Italiji i kako sada stvari stoje mogao bih za 3 god početi primati i talijansku mirovinu . Što se tiče ponude od strane firme u kojoj radim za sada nismo još razgovarali o mogućim opcijama , zato se interesiram kako bih bio spreman da pokušam izboriti za mene najbolju opciju .

pozdrav

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, malicovjek je napisao:

Nazalost vi ste u malo grdom polozaju.

Vi prema napisanom upravo imate uvjete za "prijevremenu starosnu mirovinu" u RH, niste naveli gdje imate ovaj inozemni radni staz ako pretpostavimo da je iz zemalja EU ili susjednih zemalja iz bivse ex-yu, staz vam se zbraja i sluzi za ispunjenje uvjeta potrebnih po ZOMO-u za mirovinu u RH.

U RH znaci imate pravo na izracunati razmjerni dio "prijevremene starosne mirovine" za 23 godina uplacenih sredstava u mirovinski fond RH.

Problem je u tomu sto neznamo kakvi su uvjeti za mirovinu za ovih 16 godina staza u tim zemljama gdje ste vani radili jer ih niste naveli, da bi to rijesili napisite o kojim zemljama se radi.

Niste mi ogdovorili i na ovaj dio, nudi li poslodavac eventualno "poslovno uvjetovani otkaz" i dali vam poslodavac nudi kakvu otpremninu.

Poštovanje i hvala na volji da mi pomognete . Radio sam 16 god u Italiji i kako sada stvari stoje mogao bih za 3 god početi primati i talijansku mirovinu . Što se tiče ponude od strane firme u kojoj radim za sada nismo još razgovarali o mogućim opcijama , zato se interesiram kako bih bio spreman da pokušam izboriti za mene najbolju opciju .

pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , malicovjek je napisao:

Uh Talijanski zakon je dosta kompliciran i u zadnjih 30 godina pretrpio je dosta promjena, pokusajte odgovore vezano za uvjete i dobivanje razmjernog dijela Talijanske prijevremene mirovine potraziti na stranicama:

https://www.inps.it/nuovoportaleinps/default.aspx

Hvala , za talijanski dio mi je jasno . Ukratko namjera mi je otići u mirovinu u Hrvatskoj pa se onda vratiti u Italiju i odraditi godine koje mi nedostaju do prijevremene talijanske mirovine

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija