Jump to content

Neisplaćene plaće


Zooky

Preporučene objave

Pozdrav svima,

1. Bivši poslodavac mi nije isplatio minimalne plaće za prosinac 2020. i siječanj 2021. ( cca. 3.250 kn po mjesecu)

    Osim toga početni ugovor o radu na neodređeno potpisan 04.05.2019. glasio je na iznos od 7.000 kn neto.

2. Plaću za 06./2019. nisam uopće primio kao ni platnu listu !? Dobio sam samo potpisanu i ovjerenu potvrdu da će mi 6.000 kn biti isplaćene do kraja 2019. g.

3. Sve plaće od srpnja 2019. do ožujka 2020. bile su isplaćivane s platnim listama umanjenog iznosa unatoč važećem ugovoru. Poslodavac mi je stalno obećavao da  će mi isplatiti sve zaostatke u jednom zajedničkom iznosu. Obzirom da se sve to pokazalo kao jedna velika prijevara dana 18.01.2021. sam dao otkaz .

Sveukupni iznos zaostalih plaća je na taj dan iznosio cca 35.000 kn.

Molim Vas za savjet kako doći do svojih plaća i razlika?  Da li trebam otići na inspekciju rada, FINA-u ili odvjetniku?  Odvjetnik je problem jer nemam novaca, a na HZZ-u nemam pravo na naknadu zbog svojevoljnog otkaza u firmi!

Unaprijed Vam zahvaljujem,

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 15 sati , Zooky je napisao:

na HZZ-u nemam pravo na naknadu zbog svojevoljnog otkaza u firmi!

Ajmo prvo ovo riješiti, jer Vam je danas zadnji dan roka za podnošenje zahtjeva. Istina je da nezaposlena osoba ne može ostvariti pravo na novčanu naknadu, ako joj je radni odnos prestao na način da je ona kao radnik otkazala radni odnos, međutim ovo ne vrijedi ako se radilo o izvanrednom otkazu ugovora o radu koji je uzrokovan ponašanjem poslodavca, a to bi bio Vaš slučaj. Prema tome, skupite svu dokumentaciju koju imate i koja ide u prilog ovome i pođite ravno na HZZ podnijeti zahtjev za novčanu naknadu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Borbena 7, 

jučer ujutro nakon Vaše poruke sam odmah odjurio u grad.  Ponio sam sa sobom sve papire o radnom odnosu i njegovom prekidu.  Obzirom da stanujem Van Pule dosta sam se zadržao trčeći gore dolje ulicama od HZZ-a do bivšeg poslodavca pa sve do FINA-e.

Uspješno sam predao prijavu i razgovarao s pravnikom na Zavodu za zapošljavanje.

Morao sam mu samo dodatno donijeti potvrdu bivšeg poslodavca o prekidu radnog odnosa što sam i učinio.

Bivši poslodavac mi još uvijek nije uručio platne liste za siječanj i veljaču 2021. što je obećao učiniti u ponedjeljak 22.02.2021.  

Nakon toga ću Vam povratno javiti da li je sve proteklo u redu.

Ispričavam se što Vam jučer nisam stigao javiti , ali je sve bilo panično užurbano.

Zato sad koristim priliku da Vam se iskreno zahvalim na nesebičnom trudu i pomoći.

Neizmjerno sam Vam zahvalan.

Srdačan pozdrav,

Zooky

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , Zooky je napisao:

Ispričavam se što Vam jučer nisam stigao javiti , ali je sve bilo panično užurbano.

Ma nema potrebe za isprikama, bitno je da ste sve uspjeli obaviti u propisanom roku.

prije 1 sat , Zooky je napisao:

Zato sad koristim priliku da Vam se iskreno zahvalim na nesebičnom trudu i pomoći.

Samo sam Vam ukazala da imate mogućnost iskoristiti ovo pravo, a ostalo ste sve sami odradili.

prije 1 sat , Zooky je napisao:

Nakon toga ću Vam povratno javiti da li je sve proteklo u redu.

Super, može.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 13 minuta, Zooky je napisao:

Bivši poslodavac mi je unatoč prvotnom protivljenju ipak uručio platne liste za neisplaćene plaće iz prosinca 2020. i siječnja 2021.

Imate li informaciju, da li je poslodavac nešto poduzimao na Fini vezano za ove svoje propuštene obveze? 

Prije 14 minuta, Zooky je napisao:

Vjerujem u pozitivni ishod i ostvarenje prava na novčanu naknadu.

Također sam istog mišljenja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Više puta sam telefonski kontaktirao leasing i tražio od njih dostavu dokumentacije koju su bili u obvezi meni uručiti po Zakonu o potrošačkom kreditiranju.

Obzirom da su samo davali prazna obećanja prije 5 dana sam im poslao službeni mail s oštrijim komentarima pa su se eto uozbiljili i poslali skeniranu svu pripadajuću dokumentaciju.

uređeno: od Borbena7
Osobni podatak
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Detaljnim čitanjem svih stavaka iz njihovih općih pravila uočio sam članke koji idu u prilog mojoj inicijativi za poništenje jamstva u predmetnom leasingu.

1. Nisam više zaposlenik kod ugovaratelja leasinga

2. Ovjerenom službenom izjavom sam odstupio s mjesta direktora Društva.

3. Prijavljen sam u HZZ-u kao nezaposlena osoba.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija