Jump to content

Oporuka


mgelis

Preporučene objave

Molim Vas za pomoć.

Tata je umro i ostavio opruku( sam za nas troje djece)ali nema mame u opruci, a sve su zajedno stekli u braku)

Na ostavinskoj će mama dati prigovor da trazi bračnu stecevinu. Da li se mi mozemo kod biljeznika to sloziti ili će na sudu morati dokazivati. Nas je troje djece i nismo sigurni hoće li se brat sloziti, hvala, mi sestre hocemo. Da li će opruka biti vazeća?

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 49 minuta, Borbena7 je napisao:

Ako je on oporučno raspolagao sa imovinom za koju majka smatra da je dijelom i njena bračna stečevina, tada sud ne možete izbjeći. Možda da svi odbijete prihvat oporučnog dijela, pa da majka sve naslijedi, ali prema Vašem upitu teško da se može postići takav sporazum.

Hvala puno na odgovoru.

Ona je u toj kući zivjela 40 godina, da li je moguće da to traje godinama da bi dokazala da je pola njezino, zao mi ju je svakako, a jos da mora po sudu dokazivati svoju polovicu, hvala puno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Borbena7 je napisao:

Ovisi o visini vrijednosti spora i o uspjehu u parnici, te da li stranke imaju punomoćnike u postupku ili ne.

Postovana,

Brat bi se odrekao, ali da poslije njene smrti bude njegovo. Ako se odreknemo svi u njenu korist, da li mozemo kod javnog biljeznika odmah napraviti neki dogovor poslije njene smrti, hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 1 minutu, mgelis je napisao:

Da li je u redu da se svi "odicemo" u korist mame, a kasnije napravi opruku za nas? Hvala

Ukoliko se svi odreknete u korist majke, tada majka postaje vlasnik za cijelo i kao takva može raditi s tom imovinom što god želi (ali je ne možete prisiliti). Može sačiniti oporuku, može napraviti ugovor o doživotnom uzdržavanju...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 20 minuta, Borbena7 je napisao:

Da, može i ovako, ali pravo plodouživanja se treba urediti izvan ostavinske rasprave.

Prije 20 minuta, Borbena7 je napisao:

Da, može i ovako, ali pravo plodouživanja se treba urediti izvan ostavinske rasprave.

Prije 20 minuta, Borbena7 je napisao:

Da, može i ovako, ali pravo plodouživanja se treba urediti izvan ostavinske rasprave.

Prije 21 minuta, Borbena7 je napisao:

Da, može i ovako, ali pravo plodouživanja se treba urediti izvan ostavinske rasprave.

prije 1 sat, akacija je napisao:

Vjerojatno ću provaliti glupost jer se ja u to uopće ne razumijem ali, eto, ipak ću pitati:
da li bi se ovaj slučaj mogao riješiti doživotnim plodouživanjem?
Da djeca prihvate nasijedstvo, a majci daju doživotno plodouživanje? I da li bi se to moglo riješiti 

Sta znaci plodouzivanje, da li se moze mjenjati kao i oporuka? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 13 sati , mgelis je napisao:

Brat bi se prihvatio nasljedstva i dao majci dozivotno plodouzivanje. Ja znam da brat ima dosta dugova i ovrha, u slucaju da se prihvati, da li je mama zasticena od toga, hvala Vam puno

Ukoliko brat ima dosta dugova i pokrenutih ovrha, a za koje nema mogućnosti podmirenja, tada mu je bolje da se na ostavinskoj raspravi odrekne svog dijela.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala Vam!

Jucer smo imali ostavinsku, imamo jos jedno rociste uskoro.

Javni biljeznik nam je  savjetovao prihvacanje nasljedstva i dozivotno plodouzivanje za mamu. Kad sam mu spomenila da su dosta duzni, on mi je rekao da se nitko ne moze naplatiti i prodati dok je mama ziva i da je mama sigurna, da li je to stvarno tako? Hvala unaprijred

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija