Jump to content

Podjela i prodaja kuce


malone

Preporučene objave

Zanima me sto bih mogao napraviti u ovoj sutuaciji. Naime nakon smrti roditelja i ostavinske rasprave, kuca je pola pola u vlasnistvu mene i brata. Kako sam je ulagao u kucu u nisam dobio dio nasljedstva od prodaje poslovnog prostora  mislim tuziti brata. E sada je on meni poslao preko odvjetnika da zeli ili etazirati ili da prodamo kucu pa podijelimo novce. Kako ja mislim da bi etaziranjem ili prodajom on uzeo novce i otisao u stranu zemlju i svaka moja i dobivena tuzba nebi se mogla naplatiti. Zanima me na koji nacin usporiti ili zaustaviti prodaju dok ne rijesimo odnose? Znam da iako se na ne bih slozio sa podijelom ili etaziramjem on bi imao to pravo traziti na sudu i mogao bi recimo etazirati i prodati svoj dio.

Hvala

uređeno: od malone
Greska u pravopisu
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , malone je napisao:

Kako sam je ulagao u kucu

Kada ste vršili ova ulaganja i u kojem smislu su korištena?

prije 2 sati , malone je napisao:

nisam dobio dio nasljedstva od prodaje poslovnog prostora  

Možete li ovo malo pojasniti?

prije 2 sati , malone je napisao:

Kako ja mislim da bi etaziranjem ili prodajom on uzeo novce i otisao u stranu zemlju i svaka moja i dobivena tuzba nebi se mogla naplatiti.

Pa uplata kupovne cijene se može dogovoriti da se uplati u jednakim omjerima u korist Vašeg i bratovog računa.

prije 2 sati , malone je napisao:

Zanima me na koji nacin usporiti ili zaustaviti prodaju dok ne rijesimo odnose?

Ne vidim smisao usporavanja prodaje, a koji možete postići na način da ne date svoju suglasnost za prodaju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1.Uredio sam kat kuce i napravio krov.

2.Roditelji su imali poslovni prostor i dok je majka bila ziva bila je nepokretna osoba, ja sam u inozemstvu, brat je imao punomoc da proda tal lokal za majcine potrebe doma u koji nije isla. Novac je ostao i nije prijavio na ostavinskoj jer je bio na njegovom racunu. Sada bih ga trebao tuziti Za taj novac.

3. Dakle kuca je pripala pola pola na ostavinskoj i brat zeli prodati kucu i uzeti svoj dio. Sada bih ga trebao tuziti za svoja ulaganja u kucu.

4. Kako on zeli etazirati i prodati, mislim da bi mogao uzeti novac i otici iz zemlje.

Moje pitanje bi bilo da li on moze sudski zatraziti etaziranje a mislim da moze. Jer ako se etazira ima mogucnosti prodaje. 

Drugo bi bilo da li ja na neki nacin mogu to sve osporiti dok ga tuzim i dok taj proces ne zavrsi jer bih imao dvije tuzbe. Za ulaganje u kucu i za novac od lokala.

Ukratko covjek me okrao. Novac od lokala je uzeo,svoj dio kuce bi prodao i ako ode u inozemstvo tko ce ga naci. i ako dobijem tuzbe za par godina kako cu se naplatiti.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija