Jump to content

Nasljeđeni kredit


gecko_1

Preporučene objave

ŽURNO - MOLI SE

Postovani,

Naslijedila sam od pok.muza dug po kreditu ( ne bas mali iznos) , za koji nisam znala.
Zaprimila sam Obavijest (nije preporuka) od banke da se javim u roku 8 dana u najblizu poslovnicu banke u svojstvu nasljednika po ostavinskoj raspravi.Nazvala sam ih telefonom i saznala da je cjelokupan kredit u eurima dospio na naplatu, jer ga je banka vec otkazala, buduci da je muz preminuo i naravno nije dobivao obavijesti.
Gospoda iz banke mi je savjetovala da sto prije idem to rjesavati u banku

Pitanja

Da li da angaziram odvjetnika, u cilju boljeg pregovaranja oko povrata duga

Da li banka brzo ovrsi placu,nakon ove obavijesti jer imaju rjesenje o nasljedivanju

Ako bi sama pregovarala, koje su sanse da mi oproste jedan dio duga npr kamate

Gdje bih mogla zatraziti besplatne pravne savjete
kako bi najbolje ugovorila sto manji povrat duga
Imam li uopce argumente za oprost jednog dijela duga

Ako ste u mogucnosti sto zurnije odgovoriti, jer istjece rok
Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bojim se da ovdje nema puno prostora za pregovaranje u vidu oprosta, ali ima u načinu i brzini otplate.

Koliki je iznos duga, a kolika vrijednost Vašeg naslijeđenog dijela? Samo ste Vi proglašeni njegovim nasljednikom? Imate li već blokiran račun po nekakvim drugim dugovanjima ili opterećenu plaću? Jeste li upisani kao vlasnik nekakvih nekretnina ili automobila? Da li se je za taj kredit banka negdje u zk upisala u teretovnicu pok. supruga? I kolike su Vaše mogućnosti da mjesečno otplaćujete taj dug? 

I molim sve odgovore.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , Borbena7 je napisao:

Bojim se da ovdje nema puno prostora za pregovaranje u vidu oprosta, ali ima u načinu i brzini otplate.

Koliki je iznos duga, a kolika vrijednost Vašeg naslijeđenog dijela? Samo ste Vi proglašeni njegovim nasljednikom? Imate li već blokiran račun po nekakvim drugim dugovanjima ili opterećenu plaću? Jeste li upisani kao vlasnik nekakvih nekretnina ili automobila? Da li se je za taj kredit banka negdje u zk upisala u teretovnicu pok. supruga? I kolike su Vaše mogućnosti da mjesečno otplaćujete taj dug? 

I molim sve odgovore.

Iznos duga je 30 tisuca eura, a naslijedila sam stan ciju vrijednost ne znam. Jedini sam nasljednik. Nemam blokiran račun niti ikakve ovrhe niti kredita, cista je placa. Imam automobil koji je moj i taj nasljedeni stan u kojem zivim. Nije se upisala na nista, koliko sam shvatila to je bio nekakav gotovinski kredit, bez jamstava ikakvih. Mogu izdvojiti 2000 kn mjesecno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kao nasljednik odgovarate za dugove ostavitelja do visine vrijednosti naslijeđenog dijela. S obzirom na visinu duga, Vaše nekretnine, pokretnine, auto i plaća bi mogle biti predmet ovrhe. Tako da ne bi bilo loše da se odazovete na poziv banke i da sklopite sporazum o otplati duga, a sve kako bi izbjegli pokretanje ovršnog postupka i gomilanje dodatnih troškova. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru. Zanima me ovaj dio sto ste rekli da odgovaram do visine nasljedenog duga, gdje se to moze provjeriti i kako dokazati pred bankom ako je dug veci od nasljedenog dijela? Ili ako se pojavi još netko kome je dužan, jer sve mi se čini da bi moglo s obzirom na neugodna iznenadenja nakon njegove smrti. Tada za sve posebno treba dokazivati ili?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako sam dobro shvatila, znači tek kad me netko pokuša ovršiti, npr banka onda ja se mogu na sudu žaliti da je to više od naslijedenog dijela.

Planirala sam možda sada već kod dogovora s njima oko otplate, jer bih to placala mjesecno neki iznos njima, bez ovrha, nekako pokazati da je taj dug premasio nasljedstvo.

Zaista ne bih voljela biti blokirana ako se moze izbjeci nekakvim dogovorom o placanju

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 3 minuta, gecko_1 je napisao:

Ako sam dobro shvatila, znači tek kad me netko pokuša ovršiti, npr banka onda ja se mogu na sudu žaliti da je to više od naslijedenog dijela.

Da, tako je.

Prije 3 minuta, gecko_1 je napisao:

Planirala sam možda sada već kod dogovora s njima oko otplate, jer bih to placala mjesecno neki iznos njima, bez ovrha, nekako pokazati da je taj dug premasio nasljedstvo

Ili ćete podmirivati dug ili nećete, jer niste dužni iznad nekog iznosa, treće opcije nema.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija