Jump to content

Gradnja na poljoprivrednom zemljištu


Zk94

Preporučene objave

Lip pozdrav svima 

Imam poljoprivredno zemljište od 3000 kvadrata na otoku i na tom zemljištu je cca 230 vocki(breskve, kruske, šljive itd) 

Sad  znam da bi mogao napraviti kucicu od 30 kvadrata, ali jedan arhitekt mi je rekao da  su oni na jednom terenu dobili dozvolu za vise kvadrata jer su sadili masline na 1 ipo metar udaljenosti..  I kad su narasle su posjekli svaku drugu.. (ka sta vise stabala vise kvadrata) 

E pa me zanima dali je to istina ili ne. Svaka pomoc je dobrodošla 

 

Hvala 

Lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na poljoprivrednom zemljištu se mogu graditi objekti poljoprivredne namjene (poljske kućice, staklenici, spremišta za alat i poljoprivrednu opremu i sl.) I to je uz uvjet da nisu zabranjeni prostornim planom te ako već nisu zabranjeni da je zadovoljena minimalna veličina čestice (npr. negdje je propisano da je moguć gospodarski objekat do 50m2 na čestici od najmanje 2ha, negdje da je moguća gradnja poljske kućice do 30m2 na čestici veličine 1000m2 i sl.). Je li prostornim planom dozvoljeno više kvadrata na osnovu broja posađene kulture u sklopu OPG-a to bi opet trealo biti propisano u njemu.

Za stambene postoji iznimka ako je čestica minimalne veličine 20ha, za seoski turizam minimalno 2ha a u ZOP-u minimalno 3ha.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 godina kasnije...

pozz naime imam poljoprivredno zemljište od cca30.000 m2 uz more ,po onome sto znam u toj opcini je dozvoljeno otvaranje i gradnja OPG 3km od mora,e sad sam dobio inf da je moguće otvoriti OPG(sjedište OPG i sve to) u općini di je dozvoljena gradnja uz more ,a graditi u drugoj opcini di nije ,nadam se da sam dobro napisao i da se razumi moje pitanje ,hvala

Dana 24. 02. 2021. u 12:55, Spitfire je napisao:

Na poljoprivrednom zemljištu se mogu graditi objekti poljoprivredne namjene (poljske kućice, staklenici, spremišta za alat i poljoprivrednu opremu i sl.) I to je uz uvjet da nisu zabranjeni prostornim planom te ako već nisu zabranjeni da je zadovoljena minimalna veličina čestice (npr. negdje je propisano da je moguć gospodarski objekat do 50m2 na čestici od najmanje 2ha, negdje da je moguća gradnja poljske kućice do 30m2 na čestici veličine 1000m2 i sl.). Je li prostornim planom dozvoljeno više kvadrata na osnovu broja posađene kulture u sklopu OPG-a to bi opet trealo biti propisano u njemu.

Za stambene postoji iznimka ako je čestica minimalne veličine 20ha, za seoski turizam minimalno 2ha a u ZOP-u minimalno 3ha.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija