Jump to content

Registracija auto prikolice


TheGodfather

Preporučene objave

Pozdrav svima,

Nadam se da će mi netko na ovom mjestu pomoći oko mog problema.

Stvar je ovakva, susjed mi je darovao auto prikolicu. Auto prikolica je samogradnja, izgrađena 1982.godine, bila registrirana i glasila na njegovog pokojnog oca. Prikolica je u dobrom stanju i žao mi je da trune bezveze pa sam odlučio malo je popraviti i registrirati.

Odlazim u stanicu za tehnički pregled, te pitam koja su rješenja. Tamo mi objasne da je to komplicirano i tvrde da je teško to riješiti. Problem je u tom što kada je od susjeda otac preminuo 1991. godine, prikolica nije navedena u ostavinskoj raspravi, a susjed je zagubio papire o prikolici, tablice nije nikada od prikolice vratio na policiju te od 1991. godine ta prikolica stoji na dvorištu bez da se vozi.

Okej, zvao sam CVH Velika Gorica, da po broju šasije provjere da li je prikolica uopće bila evidentirana kod njih na atestu, pošto je samogradnja. Gospodin iz CVH mi je pronašao prikolicu po broju šasije i izdao potvrdu o atestu te prikolice iz 1982. godine. Nakon što sam podigao potvrdu, uzeo sam rješenje o ostavinskoj raspravi iz 1991. godine i tu potvrdu o atestu i uputio se kod javnog bilježnika.

Tamo sam doživio blago razočaranje, jer su mi rekli da prikolicu mogu registrirati jedino ako se traži naknadno upisivanje izgubljene imovine u ostavinsku raspravu. Okej, nije problem, ali ovaj papir o atestu nije dovoljan za priznavanje imovine jer na papiru ne piše ime i prezime susjedovog pokojnog oca da bi se dokazalo da je prikolica njegova.

Sada mi preostaje jedino otići na MUP pokušati izvući da li ima negdje u evidenciji zavedena ta prikolica, a to je pitanje da li će ju uspjeti pronaći pošto je bila registrirana još za vrijeme bivše SFRJ.

Nadam se da mi netko može pomoći po pitanju kako bih mogao registrirati auto prikolicu ili bar dokazati vlasnika?

Hvala..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mislim da vam je za početak najlakše otići na MUP.

Začudili biste se koliko oni imaju dobru evidenciju što se tiče razdoblja iz SFRJ. Većina toga se vodi kompjutorski, a dosta toga je arhivirano u pisanom obliku.

Odite u MUP gdje je prikolica bila registrirana, tamo bi trebalo biti moguće po tablici dohvatiti dosje vozila

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 10 sati , Iustitia_ZD je napisao:

Mislim da vam je za početak najlakše otići na MUP.

Začudili biste se koliko oni imaju dobru evidenciju što se tiče razdoblja iz SFRJ. Većina toga se vodi kompjutorski, a dosta toga je arhivirano u pisanom obliku.

Odite u MUP gdje je prikolica bila registrirana, tamo bi trebalo biti moguće po tablici dohvatiti dosje vozila

Otići ću u MUP, gdje je prikolica bila registrirana, ali je problem što se nezna koji je broj tablice bio jer je susjed tablicu zagubio.

Jedino ako će uspjeti pronaći po broju šasije prikolice ili po imenu i prezimenu pokojnog oca od susjeda?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav,

Evo javljam se opet. U MUP-u nisu pronašli ništa. Napomenuli su mi da prikolica ako nije bila registrirana 7 godina zaredom da su brisali iz evidencija.

Na sudu sam dobio dvije opcije.

Naknadno utvrđivanje pronađene imovine cca 100kn troška jer je jako star predmet, ali problem je dokazat jer imam samo papir od atesta prikolice, a nigdje se ne spominje ime i prezime susjedovog pokojnog oca na kojeg je glasila prikolica.

Druga opcija, ponudili su mi tužbu koju predam na sud. Nisu mi rekli o kojoj je tužbi riječ (pretpostavljam da je to tužba za utvrđivanje prava vlasništva) ali neznam koliko ta igra košta, i da nebih susjeda uveo u neke ozbiljnije komplikacije.

A treće, iz CVH gospodin mi je napomenuo da postoji neki postupak potraživanje vlasništva (nezna ni on kako se taj postupak točno zove) traje cca 2 tjedna preko suda, 600kn. A kao rješenje dobe se dva papira pod nazivom sudska nagodba i rješenje o vlasništvu.

 

Ako me netko može o svemu tome detaljno informirati bio bih zahvalan

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani, 

najbolje rješenje Vam je naveo djelatnik CVH , a to je postupak potraživanje vlasništva koji je relativno kratak vremenski. Ne znam koliko vrijedi prikolica sada, ali ovo je najkraći mogući put da zadovoljite sve što vam je preostalo za registraciju. Jedino se nadam da prikolica vrijedi više od 600 kn :). Prije upuštanja u takvu stvar, nadam se da nemate više tehničkih stvari dorađivanja na prikolici a tamo će najviše gledati nosivu  strukturu prikolice (hrđa) i svjetla. Pozdrav i javite nam što ste odlučili i jeste li uspjeli. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 11 minuta, stradivari je napisao:

Poštovani, 

najbolje rješenje Vam je naveo djelatnik CVH , a to je postupak potraživanje vlasništva koji je relativno kratak vremenski. Ne znam koliko vrijedi prikolica sada, ali ovo je najkraći mogući put da zadovoljite sve što vam je preostalo za registraciju. Jedino se nadam da prikolica vrijedi više od 600 kn :). Prije upuštanja u takvu stvar, nadam se da nemate više tehničkih stvari dorađivanja na prikolici a tamo će najviše gledati nosivu  strukturu prikolice (hrđa) i svjetla. Pozdrav i javite nam što ste odlučili i jeste li uspjeli. 

Pozdrav,

 

A možete li me uputiti kako se radi taj postupak.

Ja sam došao na sud i spomenuo im taj postupak pa su mi rekli da nemaju pojma o tome ni što je to. Isto mi je rekao i javni bilježnik da prvi put čuje za taj postupak.

Gospodin sa CVH je rekao za taj postupak samo papir o atestu priložim koji sam imao i poslao me na sud. A na sudu kao da sam im ispričao kvantnu fiziku.

Jel trebam sam sastaviti neki obrazac ili nešto za to potraživanje ili ako netko ima iskustva s tim da me uputi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 15 minuta, stradivari je napisao:

bio je jedan slučaj na korčuli, provjerim sa CVH pa Vam javim. LP

Hvala Vam,

Ja kad sam zvao CVH taj postupak su mi objasnili kao da tužim kao kupac prodavača koji mi je prodao prikolicu bez papira pa onda preko toga da bih stekao vlasništvo nad njom..

Sad jel je to to...al eto kada provjerite javite mi da čujem što i kako da se to riješi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija