Jump to content

Ovrha na nekretnini


Trebampomoc9

Preporučene objave

Postovani

Imam problem,susjeda je tuzila svog supruga jer su se rastali i nisu se uspijeli dogovoriti za imovinu(kome sto pripada)pa je gospoda susjeda tuzila svog supruga i sud je dobila,te je sada ovrha nad njihovom kucom,probelm je u tome sto smo na tom zk ulosku mi i jos dvije kuce,a gospoda je vecinski vlasnik,tako da je sada i nasa kuca pod ovrhom,mene zanima dali je ikako moguce dobiti bilo kakav papir kako bi se mi izvdvojili sa te parcele(kako nebi bili ovrseni)nama je to jedina nekretnina i nemamo drugog stambenog rijesenja,molimo vas za savijet.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U teretnici pise jedino ovo:

Na temelju čl. 37. Zakona o nacionalizaciji najamnih zgrada i građevinskog zemljišta uknjižuje se na 45/292,8 dijela zemljištu upisanom u listu A kao zemljišnoknjižno tijelo I (jedan) pravo korištenja u korist vlasnika zgrade opisane kao zemljišnoknjižno tijelo II (dva) - dok na tom zemljištu postoji zgrada.

hvala na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prvo nam se javila susjeda koja nam ke objasnila sto se dogada, nakon toga smo kontaktirali odvjetnicu koja nam je objasnila malo bolje sto se dogada, napravili smo uvid u sudski postupak, ali mi nemamo jos pravo glasa jer smo tek novo kupili kucu i tek smo predali papire koji nas uvode u sudski postupak, a zasto nema zabilježbe u zk to ni odvjetnica nezna. Na sudskom rješenju je napomenuto da se ovrha stavlja u zk, ali u zk nigdje ne pise. Hvala

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , Trebampomoc9 je napisao:

meni nije jasno sto ja mogu uciniti kako bi se maknula sa njihove parcele.

Brzinski ne možete riješiti ništa pa vam je bitno ovo što vam navodi Borbena, s time da odvjetnica treba vidjeti možete li se u postupak uključiti kao umiješač.

Što se tiče odvajanja sa zajedničke parcele to bi mogli napraviti sa Rješenjem o utvrđivanju građevinske čestice koje izdaje nadležni upravni odjel za prost.planiranje i gradnju (čl.157 st. 2 tč. 1 Zakona o prostornom uređenju). S tim rješenjem možete parcelirati česticu i odvojiti se u katastru i zemljišnim knjigama za što vam je potreban angažman ovl. geod. ureda.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 22 minuta, Trebampomoc9 je napisao:

Imamo sav sadrzaj ovrhe

U sadržaju mora jasno biti naznačeno što je predmet ovrhe i to do najsitnijeg detalja, tako da ovdje u opisu ne bi smjela biti Vaša kuća. A i dalje mi nije jasno zašto nema zabilježbe u zk, jer je to prva radnja kod ovrhe na nekretnini i bez nje nema zakonitog nastavka ovršnog postupka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 9 minuta, Spitfire je napisao:

Što se tiče odvajanja sa zajedničke parcele to bi mogli napraviti sa Rješenjem o utvrđivanju građevinske čestice koje izdaje nadležni upravni odjel za prost.planiranje i gradnju (čl.157 st. 2 tč. 1 Zakona o prostornom uređenju). S tim rješenjem možete parcelirati česticu i odvojiti se u katastru i zemljišnim knjigama za što vam je potreban angažman ovl. geod. ureda.

 

 

 

 

 

Znaci trebali bi angazirati geodeta, da bi nam on napraviti to rjesenje, pa bi sa njim mogli napraviti odvajanje?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 7 minuta, Borbena7 je napisao:

U sadržaju mora jasno biti naznačeno što je predmet ovrhe i to do najsitnijeg detalja, tako da ovdje u opisu ne bi smjela biti Vaša kuća. A i dalje mi nije jasno zašto nema zabilježbe u zk, jer je to prva radnja kod ovrhe na nekretnini i bez nje nema zakonitog nastavka ovršnog postupka.

Mozda je to jer, su se susjedi zalili pa mozda rjesenje jos nije sluzbeno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Trebampomoc9 je napisao:

Znaci trebali bi angazirati geodeta, da bi nam on napraviti to rjesenje, pa bi sa njim mogli napraviti odvajanje?

U ovoj početnoj fazi utoliko da vam na preslici katastarskog plana odredi oblik i veličinu građevne čestice. To, dokaz da je građevina postojeća (izgrađena na osnovu akta za gradnju) i zahtjev vi predajte u spomenuti nadležni ured te nakon dobivanja rješenja geodet radi elaborat za katastar i ZK. S time da bi ste u istom postupku trebali rješavati i navedenu zabilježbu u teretovnici o korištenju građevinskog zemljišta prema predmnjevi o vlasništvu zemljišta o prevorbi društvenog vlasništva iz dijela IX, glave 1 Zakona o vlasništvu i drugim stvarnim pravima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija