Jump to content

Darovni ugovor


Marijana Nenadovic

Preporučene objave

Poštovani,

prije 2. mjeseca mi je preminuo muž koji je sa mnom bio u drugom braku. Iz prvog braka ima dvoje djece ( od 50 i 44 godine ). Sa mnom ima jedno dijete od 33 godine. U zajedničkom braku smo stekli nekretninu - kuću , koju je muž prije 15 godina darovao kćerki i sve je provedeno po zakonu. ( sud, katastar, gruntovnic ). Nakon smrti supruga, pokrečuci ostavinu navela sam i djecu iz prvog  braka te imovinu koja je bila na ime mog pokojnog supruga i koja je predmet ostavine. Na ostavinskoj raspravi kod javnog bilježnika, se pojavljuje njegov sin iz prvog braka tražeći nužni dio u kuci i bankovnim računima pokojnog supruga. Ima li on na to pravo ili ne ? Moze li nastupiti zastara za taj darovni ugovor? 

S poštovanjem 

Marijana Pavicic Nenadovic

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Matrix je napisao:

Nema nikakve zastare po tom pitanju, no ukoliko se iz imovine koja čini ostavinu može namiriti nužni dio nasljednika, u dar se neće zadirati, u suprotnom će i darovi biti ubrojani pri izračunu nužnog dijela. 

Poštovani, mogu li Vam poslati dokumente koje imam sa ostavinske rasprave i Rješenje suda . 

Pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija