Jump to content

Nasljednik se ponaša kao najmodavac


Grabarić Imbra

Preporučene objave

Sklopljen je ugovor o najmu nekretnine. Najmodavac je preminuo, a ostavinska rasprava još nije pokrenuta. Nasljednik najmodavca koji još nije upisan kao vlasnik nekretnine, ali je poslao otkaz ugovora o najmu najmoprimcima prema ugovornom roku.

Ugovor o najmu je nasljednik otkazao zbog navodnog neplaćanja najamnine, ali za sad uzmimo da to nije točno i da je sve plaćeno uredno.

Imaju li najmoprimci zaštitu, odnosno jesu li sigurni od otkaza ugovora o najmu dok se ne provede ostavinska rasprava?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Temeljem Zakona o nasljeđivanju Vrhovni sud je donio svoje stajalište u odluci, "Nasljednici svoja prava mogu ostvariti odmah nakon smrti ostavitelja, a nisu dužni čekati donošenje rješenja o nasljeđivanju" VS RH, Rev-615/98 od 16.01.2002.

Dakle, zaštitu bi imali u eventualnom dokazu da je sve uredno plaćeno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na brzom odgovoru!

Platili su na ruke posljednju najamninu a dokaza nemaju. Prema tome, čini mi se da ima temelja da im se otkaže ugovor o najmu. A u odnosu na to dobili su i mjesec dana da se isele (otkazni rok prema ugovoru).

Najmoprimci se sada pozivaju na to da ugovor nije prijavljen na poreznu, ali čini mi se da je to sasvim neka druga stvar i nije nikako vezana za otkaz ugovora.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 2 minuta, Grabarić Imbra je napisao:

Platili su na ruke posljednju najamninu a dokaza nemaju. Prema tome, čini mi se da ima temelja da im se otkaže ugovor o najmu

Eh da...

Prije 5 minuta, Grabarić Imbra je napisao:

Najmoprimci se sada pozivaju na to da ugovor nije prijavljen na poreznu, ali čini mi se da je to sasvim neka druga stvar i nije nikako vezana za otkaz ugovora.

S ovime mu mogu eventualno zakomplicirati život što se tiče porezne, no to nema utjecja na sam ugovor i njegove odredbe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija