Jump to content

Kako kupiti zemljište koje glasi na osobu koje vrlo vjerovatno više nema?


zovicp

Preporučene objave

Pozdrav,

nedavno sam kupio poljoprivredno zemljište, te sam nakon kupnje bio zainteresiran za nabavku susjedna parcele. Međutim tu nastaje problem; susjedna parcela glasi na osobu koja mi je nepoznata, a vjerojatno je više i nema (vrlo vjerojatno nije živa). Naime izvadak iz zemljišne knjige ne daje informaciju o vlasnikovu OIB-u, adresi ili ičemu ostalome, a po imenu (nadasve arhaičnom) bi se dalo naslutiti da je ta osoba odavno preminula. Tražio sam to ime i prezime na imeniku i google-u ali ništa ne pronalazim. Ima li tu ikakvog rješenja?

Zahvaljujem se unaprijed.

Lp, Paolo

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 11 sati , Borbena7 je napisao:

Elektronskim putem ste izvadili ovaj Izvadak i on je bez ikakvih osobnih podataka?

Tako je, piše samo ime i prezime.

 

prije 11 sati , ivistipe je napisao:

Vlasnici susjednih parcela sigurno znaju čije je to, pitajte njih.

Ispada da sam ja jedini vlasnik susjednih parcela. Prethodni vlasnik je mlađi dečko koji je to dobio darom i nije upoznat s susjedima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, akacija je napisao:

Jeste li probali i ovdje pogledati?

https://oss.uredjenazemlja.hr/public/cadServices.jsp?action=publicCadastreParcel

Zna biti da je jedan vlasnik upisan u ZK, a drugi na katastru. Možda uspijete pronaći nekog mlađeg vlasnika.
Npr. meni je u ZK upisan pradjed, a u katastru na istim česticama je upisan praujak.  

 

Gledao sam ovdje da, a i nazvao sam gruntovnicu te su mi potvrdili podatke.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 9 sati , zovicp je napisao:

Tako je, piše samo ime i prezime.

Prema ovome što ste naveli, uistinu bi se moglo raditi o osobi koja je davno preminula. Trebalo bi u zk zatražiti informaciju na temelju čega je ta osoba upisana kao vlasnik, a onda po nekim podacima koje već dobijete od te osobe zatražiti na nadležnom općinskom sudu (ostavinski odjel) informaciju, da li je u odnosu na tu osobu proveden ostavinski postupak tj. da li je prijavljena činjenica smrti za tog vlasnika.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 17 minuta, ivistipe je napisao:

Da je proveden ostavinski postupak ta osoba nebi bila upisana u zk.

A ovo tvrdite iz razloga? Možda zato što sud po službenoj dužnosti šalje pravomoćno rješenje nadležnom ZK sudu? Znate li kada je to određeno zakonom? Do tada nitko nasljednike nije prisiljavao da sami temeljem rješenja o nasljeđivanju podnesu prijedlog za uknjižbu pa se moglo desiti da jednostavno i nisu. 

Btw, bar se ovdje može naći upita kako kupiti (ili uknjižiti kupljenu) nekretninu koja je izvanknjižno vlasništvo temeljem rješenja o nasljeđivanju koje nikada nije uknjiženo.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija