Jump to content

Uklanjanje vozila nakon prometne nesreće.


AnteHed

Preporučene objave

Poštovani, 

Ako mi netko može  pomoći. 

Supruga  mi je  je  imala  prometnu nesreću ( sama  je sudjelovala  u prometnoj nesreći ) ,  sletila  je  s  ceste i zaustaila  se  na  privatnoj livadi  više od 20 metara  od ruba  kolnika.  Pozvana  je hitna  pomoć koja  je  suprugu odvela  na  hospitalizaciju u bolnicu. Na  mjesto  događaja  dolazi i moj prijatelj , te  ophodar cesta s kojim moj prijatelj razgovara i kostatiraju da je  sve u redu. 

Ja  preko osiguranja  obvezne  auto odgovornosti  imam ugovoreni u Asistenciju (  šlepu vozila do 40km ) , međutim saznanjem  da mi je  vozlo netko odveo te da se ne  nalazi  tamo gdje  ga  je  supruga  ostavila. Nakon jednog dana  saznajem da  je  navodno prema  nalogu Hrvatskih cesta (  jer se radi  o državnoj cesti ) druga Asistencija  odvela  moje  vozilo  na  svoj deponij. Asistencija  me  pismenim  putem  obavještava  da je  nalog  izvršen  po nalogu  Hrvatskih cesta . 

Međutim , Hrvatske  ceste  opovrgavaju navode  Asistencije te  kažu da oni nisu  izdali nalog za  uklanjanje . Prema  broju telefona  s kojeg  je  primljen  poziv radi se o Županiskim cestama. Asitencija  nakon što sam  ih upozorio da su mi dali krivu  informaciju me  upućuje  na  treću firmu da vidim s njima da li su oni naložili uklanjanje  moga  vozila ,  te da su oni imali apsolutno pravo podignuti moje  vozilo. 

Moram  napomenuti još nekoliko detalja: Policija  je oduzela  tablice  jer  vozilo nije  tehnički ispravno. U  voznom stanju ali su otpali prednji i zadnji branici . 

Mene  sada  zanima da li je moje  vozilo neovlašteno podignuto, jer ja  kao vlasnik o ničemu nisam  bio obavješten. Vozilo nije  ometalo promet  i bilo je  udaljeno od kolnika  više od 20m na  privatnom zemljištu ?

Unaprijed  zahvaljujem 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

POdigao je XXXX Asistencija prema  njihovom  privatnom očitovanju prema nalogu Hrvatskih cesta iako su Hrvatske ceste to demantirale,  poslije me  upućuju  na Županiske  ceste,  još nisam  dobio očitovanje . Inače  je  čestica  na  kojoj je  bilo vozilo  na  privatnoj čestitci u vlasništvu više  privatnih osoba . 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija