Jump to content

Gubitak garancije za krov - mogu li me tuziti?


Mayo88

Preporučene objave

Dobar dan.

Zivim na zadnjem katu stambene zgrade i zelim si probiti vrata iz stana na terasu. Za to sam dobio odobrenje nadleznog ministarstva posto je zgrada zasticeni kulturni spomenik. Medjutim, da bih probio vrata potrebno je napraviti mali zahvat na krovu. Krov je zamijenjen prije 2 godine, te je jos pod garancijom. Receno mi je da ako napravim taj zahvat na svoju ruku cijeli krov ce izgubiti garanciju.

Nadalje, vecinski vlasnik zgrade je jedna institucija koja se tome snazno protivi. Ne zele mi niti dati ime firme koja je sanirala krov. Ta institucija je ujedno i odgovorna za pricuvu; oni salju racune za pricuvu i njima se direktno pricuva uplacuje. 

Ako taj manji zahvat na krovu napravim sam, mogu li me oni tuziti zbog izgubljene garancije? Imaju li mi pravo kroz pricuvu naplatiti neku astronomsku cifru zbog toga?

Koje nezeljene posljedice uopce mogu imati, te sto mogu napraviti? Hvala.

uređeno: od Mayo88
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U biti da, mogu vas tužiti za naknadu štete zbog gubitka prava prema kojima izvođač odgovara za nedostatke u garantnom roku, pa čak i za nedostatke koji bi se pojavili ako se radi o bitnim zahtjevima za građevinu za koje izvođač odgovara u roku 10 godina od predaje i primitka radova. Dodatne posljedice bi bile i prema zakonu o gradnji ako bi te radove (u ovisnosti što smatrate pod "mali zahvat") napravili bez projekta i/ili dozvole.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 20 sati , Spitfire je napisao:

U biti da, mogu vas tužiti za naknadu štete zbog gubitka prava prema kojima izvođač odgovara za nedostatke u garantnom roku, pa čak i za nedostatke koji bi se pojavili ako se radi o bitnim zahtjevima za građevinu za koje izvođač odgovara u roku 10 godina od predaje i primitka radova. Dodatne posljedice bi bile i prema zakonu o gradnji ako bi te radove (u ovisnosti što smatrate pod "mali zahvat") napravili bez projekta i/ili dozvole.

Mislite na dodatnu dozlovu za taj zahvat? Posto sam odobrenje od ministarstva dobio. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija