Jump to content

Prava radnika


marija01

Preporučene objave

Radim dvije godine. U te dvije godine promet poduzeća se povećao za 30 posto. Povećao se naravno i moj posao koji mi nije plaćen. Na koji način mogu odbiti raditi vise od onoga za što sam plaćena? Na koji način mogu odbiti raditi ono sto mi ne piše u ugovoru? 

Imam u ugovoru nabrojano koji su moji zadaci i piše ostali poslovi po nalogu nadređenoga. Ovi poslovi koji su mi nabrojani povećali su se za tih 30 posto,a od mene se očekuje da radim jos tri stvari koje su uveli dodatno zbog povećanja posla.

Nije problem meni to napraviti,kolegica koja je u uredu je jako bezobrazna i samo me trpa i jednostavno mi je dosta da me iskoristavaju,povišicu mi ne daju jer su im visoki troškovi prijevoza. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 5 minuta, Borbena7 je napisao:

Da li se ti dodatni poslovi koje radite, a koji nisu navedeni u Vašem ugovoru o radu pod opisom radnih zadataka, ikako mogu povezati sa Vašim jasno naznačenim ugovorenim poslovima, odnosno sa poslovima za koje ste kao radnica kvalificirana i za koja posjedujete određenu stručnu spremu? 

Da,povezani su. Radim kao administrator. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Gledajte, nitko ovdje ne tvrdi da iznosite neistine ili nešto slično. Razumijem jako dobro u kakvoj ste situaciji, samo vam navodimo da se poslodavac solidno pokrio s pravne strane kroz formulaciju ugovora. Vjerujem da bi se on i branio da posao ima amplitude opterećenosti, pa ponekad ima više posla, ponekad manje.

Na vašem mjestu, pokušao bih, prije svega, popričati s poslodavcem i ljudski objasniti situaciju te zamoliti za ovo što tražite. A onda ćete vidjeti reakciju.

Kada sam vas upitao koji vam je cilj, imao sam na umu da li si možete priuštiti gubitak ovog radnog odnosa, posebice u današnje vrijeme, jer znadete i sama da jednom kad krenete "u rat" s poslodavcem, to je bitka koju nije lako dobiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, G-man je napisao:

Gledajte, nitko ovdje ne tvrdi da iznosite neistine ili nešto slično. Razumijem jako dobro u kakvoj ste situaciji, samo vam navodimo da se poslodavac solidno pokrio s pravne strane kroz formulaciju ugovora. Vjerujem da bi se on i branio da posao ima amplitude opterećenosti, pa ponekad ima više posla, ponekad manje.

Na vašem mjestu, pokušao bih, prije svega, popričati s poslodavcem i ljudski objasniti situaciju te zamoliti za ovo što tražite. A onda ćete vidjeti reakciju.

Kada sam vas upitao koji vam je cilj, imao sam na umu da li si možete priuštiti gubitak ovog radnog odnosa, posebice u današnje vrijeme, jer znadete i sama da jednom kad krenete "u rat" s poslodavcem, to je bitka koju nije lako dobiti.

Ne mislim ja ići u rat. Znam da mogu dati otkaz ili trpiti tu nepravdu. Mogu si priuštiti da budem bez posla par mjeseci,samo mi se neda sve iz početka. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 19 sati , marija01 je napisao:

Vi meni govorite da ja moram raditi 30 posto povećanja posla za istu plaću po zakonu?

 

Ja Vam govorim da trebate obavljati svoj posao za vrijeme trajanja radnog vremena, a obujam odrađenog posla određujete Vi tj. radite koliko možete, a ukoliko iza Vašeg rada ostaje posao koji je neodrađen, tada je  posao poslodavca da kvalitetnije organizira rad.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , sivko je napisao:

Smanjit "brzinu" na poslu.

Nije popularno nešto takvo reći - ali ovo sam ja napravila. Jer nikako drugačije nije išlo, sve sam probala. No, ja si to iz x razloga mogu dopustiti, razumijem kad netko ne može ili ne želi (meni je u početku teško padalo da mi se više ne daju najsloženiji zadaci koji ni nisu posao mene "niže" rangirane, nego onih viših, pa sam prestankom rada na takvim poslovima ispala nesposobnija - brzo sam se privikla na to da nema veze ako sam ja i najlošiji radnik ako je rezultat isti, ubijala se ja ili ne).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 35 minuta, hetta je napisao:

Nije popularno nešto takvo reći - ali ovo sam ja napravila. Jer nikako drugačije nije išlo, sve sam probala. No, ja si to iz x razloga mogu dopustiti, razumijem kad netko ne može ili ne želi (meni je u početku teško padalo da mi se više ne daju najsloženiji zadaci koji ni nisu posao mene "niže" rangirane, nego onih viših, pa sam prestankom rada na takvim poslovima ispala nesposobnija - brzo sam se privikla na to da nema veze ako sam ja i najlošiji radnik ako je rezultat isti, ubijala se ja ili ne).

I još ste uvijek na istom poslu ili ste promijenili poduzeće?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, hetta je napisao:

Nije popularno nešto takvo reći - ali ovo sam ja napravila. Jer nikako drugačije nije išlo, sve sam probala. No, ja si to iz x razloga mogu dopustiti, razumijem kad netko ne može ili ne želi (meni je u početku teško padalo da mi se više ne daju najsloženiji zadaci koji ni nisu posao mene "niže" rangirane, nego onih viših, pa sam prestankom rada na takvim poslovima ispala nesposobnija - brzo sam se privikla na to da nema veze ako sam ja i najlošiji radnik ako je rezultat isti, ubijala se ja ili ne).

Tako to ide.Radim "najbrže" što mogu ali ako je obim posla velik, stignem što stignem.

Zašto bi državni/javni poslodavac zaposlio još jednoga ili privatni povisio plaću ako ima ekipe koja će bez pogovora odradit posao za "dvoje".

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 39 minuta, sivko je napisao:

Tako to ide.Radim "najbrže" što mogu ali ako je obim posla velik, stignem što stignem.

Zašto bi državni/javni poslodavac zaposlio još jednoga ili privatni povisio plaću ako ima ekipe koja će bez pogovora odradit posao za "dvoje".

Tako ću i ja od sutra. Nema smisla da se stalno osjećam loše zbog nekih drugih ljudi. Direktor je plaćen da se posao odradi,da ima male troskove pa si nek smanji svoju plaću i osjeća se loše. Hvala Vam svima😄

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 20 sati , sivko je napisao:

To bi bilo i uvođenje u rad novog radnika.A takav je i"običaj".

Sve ok,dan dva. Direktor očekuje da ču ja sad dva tjedna sjediti kraj nove djelatnice i pokazivati sto i kako se radi. Tolko sam već psihički iscrpljena od njih i toga iskoristavanja da ne znam više kaj reći. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Marija, odgovori nisu na strani poslodavca već obuhvaćaju najcrnji mogući scenarij po vas kao radnika, koji evidentno jeste slabija strana u radnom odnosu.

Naravno da epilog može biti daleko povoljniji i pozitivniji po vas (jer uvijek ovisi i o samim ljudima), ali zadaća (barem nas moderatora) ovdje jeste pružiti vam uvid u najgori scenarij, da poslije ne bi bilo "nismo znali". Čovjek ionako daleko lakše prihvati povoljniji ishod od onog suprotnog. Međutim, ukoliko vi želite samo konfirmaciju svog mišljenja bez ikakve spremnosti za prihvaćanjem moguće drugačije realnosti, onda se bojim da odgovore tražite na krivom mjestu.

Glede vašeg posljednjeg upita, ukoliko nije sarkazam i ako sam vas dobro shvatio, pitate bi li postojala mogućnost da vas poslodavac tuži za naknadu štete ukoliko biste odbila uvesti novog radnika u radni proces? Štetu treba dokazati, a smatram kako poslodavac može iznaći i druge mogućnosti (putem drugih zaposlenika) uhodavanja novog radnika u radni proces. Opet, bi li se zainatio i tužio vas, ne mogu decidirano reći ne, ali ponavljam da štetu treba dokazati, a smatram da će to teško moći učiniti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, G-man je napisao:

Marija, odgovori nisu na strani poslodavca već obuhvaćaju najcrnji mogući scenarij po vas kao radnika, koji evidentno jeste slabija strana u radnom odnosu.

Naravno da epilog može biti daleko povoljniji i pozitivniji po vas (jer uvijek ovisi i o samim ljudima), ali zadaća (barem nas moderatora) ovdje jeste pružiti vam uvid u najgori scenarij, da poslije ne bi bilo "nismo znali". Čovjek ionako daleko lakše prihvati povoljniji ishod od onog suprotnog. Međutim, ukoliko vi želite samo konfirmaciju svog mišljenja bez ikakve spremnosti za prihvaćanjem moguće drugačije realnosti, onda se bojim da odgovore tražite na krivom mjestu.

Glede vašeg posljednjeg upita, ukoliko nije sarkazam i ako sam vas dobro shvatio, pitate bi li postojala mogućnost da vas poslodavac tuži za naknadu štete ukoliko biste odbila uvesti novog radnika u radni proces? Štetu treba dokazati, a smatram kako poslodavac može iznaći i druge mogućnosti (putem drugih zaposlenika) uhodavanja novog radnika u radni proces. Opet, bi li se zainatio i tužio vas, ne mogu decidirano reći ne, ali ponavljam da štetu treba dokazati, a smatram da će to teško moći učiniti.

Otišla sam na bolovanje. Dala izvanredni otkaz zbog stvari koje su se dogodile i završetkom otkaznog roka dobivam papire. Bez dana otkaznog roka. 99 posto poslodavaca je mutno,na zalost radnici pristaju na sve,nisu upućeni i stalno ih se sa nečim straši. 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija