Jump to content

Upit o Ugovoru


Estoril

Preporučene objave

Pozdrav!

Imao sam dogovor s jednom firmom za kupoprodaju.

Nakon toga mi je na email poslan Ugovor koji je isprintan,potpisan i poslan opet emailom!

Uslijed nepoštovanja skoro svih točki dogovora i Ugovora istoimenu firmu sam potjerao sa moje zemlje(krali su i nisu se pridržavali ničega) !

U međuvremenu na kućnu adresu mi stiže originalni pisani Ugovor koji nisam htio potpisati,niti vratiti na njihovu adresu!

Zanima me vrijedi li onaj internetski i koja su moja prava ovdje?

Na njemu ne piše ona stavka da vrijedi u tom obliku.

Na pisanom koji sam dobio poštom piše da svaka promjena ili dopuna vrijedi isključivo u pisanom obliku!

 

 

Unaprijed zahvalan,

 

 

LP

 

 

 

 

uređeno: od Estoril
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • Estoril je promijenio naziv u Upit o Ugovoru
prije 1 sat , Estoril je napisao:

Na pisanom koji sam dobio poštom piše da svaka promjena ili dopuna vrijedi isključivo u pisanom obliku!

To je klasika svih Ugovora, da se u napomeni napiše : sve izmjene , dopune itd - vrijede samo u pisanom obliku.
Naknadno poslan ugovor, koji bi trebalo - anti datirati, potpisan samo sa jednim od 2 učesnika - pravno je ne važeči -unatoč , da je u istom i ono što ste se usmeno dogovorili,, ili da je ovaj i povoljniji za vas - isti je ne važeči.
U prijevodu, u slučaju, sudskog spora - Neformalni dogovori ( usmeno rečeno ) se ne uzimaju u obzir, eventualno, ako ima nekoliko ne pristranih svjedoka.
Ugovor, koji ste potpisali, kad ste bili fizički prisutni, i Ugovor koji vam je poslan e.mailom su punovažeči.,
ako je potpisan sa sa zakupodavcem i zakupoprimcem.
U slučaju, da je zakupoprimac aneksom ugovora, predložio određene izmjene, koje vama odgovaraju, a nije potpisan sa vaše strane, jer je poslan poštom,- u elektronskom obliku, isti je punovažeči, jer je isti Iniciran i 
poslan od strane zakupoprimca.

uređeno: od frenki zg
ispravak
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala za odgovor !

 

Naknadno poslan ugovor je isti onaj ugovor,samo što je to original,a preko e-maila je kopija tog istog ugovora!

Ako vrijedi onaj poslan e-mailom zasto su onda isti taj ugovor bili slali poštom na kućnu adresu na potpis?Tekst je isti.

 

A što je s kršenjem skoro svih točaka ugovora? Što učiniti po tom pitanju?Raskinuti ugovor?Na koji način?

 

 

 

 

uređeno: od Estoril
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Estoril je napisao:

A što je s kršenjem skoro svih točaka ugovora? Što učiniti po tom pitanju?Raskinuti ugovor?Na koji n

Na kraju svakog ugovora, se stavlja klauzula - što se dešava ako se ne poštuju klauzule iz ugovora,
ako stranke ne mogu sami dogovorom riješiti nastali problem, određuje se kao nadležan Sud xxxxx.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija