Jump to content

Otvaranje obrta ili firme


Rio26

Preporučene objave

Pozdrav,

U planu imam otvorit trgovinu namjestaja te vanjske i unutarnje stolarije dakle pvc/sobna vrata.roba bi bila kupljena od proizvođaca a ja bi u trgovini robu prodavao dalje. 

Pitanje je: 

Sto bi bilo bolje otvorit obrt ili firma?

Sto trebam imat od zavrsene skole znaci obrazovanje?

Te kome se prvo obratit u vezi otvaranja?

Hvala na odgovorima!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1) Ovo je teško za reći bez preciznih informacija koliki promet očekujete, koliko zaposlenih... Za početak preporučam vam paušalni obrt jer su davanja mala, papirologija jednostavna, lak je ulazak i izlazak iz posla

2) Dosta je bilo koja SSS srednja koja traje najmanje dvije godine

3) Ured za gospodarstvo u općini prema vašem prebivalištu/planiranom sjedištu pravne osobe, plavi ured daje više informacija nego oni ako ste iz Zagreba

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 11 sati , Rio26 je napisao:

Sto bi bilo bolje otvorit obrt ili firma?

Ja preferiram Trgovačko društvo - ali D oo - Ne - Jdoo
Isto može te preuzeti od osobe, koja nikad nije pokretala posao - u nekim slućajevima
če vam vlasnik  platiti i troškove prijenosa samo da se riješi firme.
Sve se riješava kod javnog bilježnika.
Ali,prije svega mora te dobro procijeni ti u koji posao ulazite.
Kad ste već spomenuli, prodaju tuđe PVC - Stolarije, mora te povesti računa o sljedečem.
Od 10 kupaca PVC - Stolarije - 9 će vas pitati , i uvjetovati dali imate svoju ekipu za ugradnju iste,
to je 1 majstor i 1 pomočnik.
Naj veči problem vezan baš uz PVC - Stolariju je - Ugradnja, jer ima puno  više proizvođača i 
Uvoznika,, nego dobrih majstora za ugradnju - omjer vam je preko 5 : 1 u korist proizvođača.
Vidim da nema te baš nekog iskustva u privatnom biznisu, pa mi se slobodno javi te u moj pretinac
 privatne pošte sa nekim kontaktom, da vam mogu povremeno dati neki savjet - od pronalaska i provjere
firme, pa na dalje. ako se odluči te na D o o.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija