Jump to content

Molim za pravnu pomoc


tonicac5

Preporučene objave

Prije 18 minuta, tonicac5 je napisao:

L.p.kao branitelj pripadnik gardijske brigade sam otisao u opcu mirovinu HRVI 20% ,Omjer 70 civilno 30 vojno,nakon dugogodisnje pravne borbe priznat mi je status maloljetnog dragovoljca domovinskog rata,temeljem naoruzanih odreda N.Z.

Pitanje je dali ce to u konacnici povecati moju mirovinu i sto sad da napravim??

Poštovani, mišljenja sam ako idete na totalno novi  izračun mirovine jer su se promijenile neke činjenice da bi imali čak i manji izračun jer gubite pridodani staž koji ste dobili prilikom odlaska u invalidsku opću braniteljsku mirovinu. Da li postoji neka solucija da vam se samo izračuna novi polazni faktor koji je sad 1.85 a onda je mislim bio 1.50 trebate otići i pitati u mirovinski. Mislim da je netko tu pisao već o tome ali se ne mogu sjetili da li postoji i ta mogućnost.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 56 minuta, Skywalker007 je napisao:

mišljenja sam ako idete na totalno novi  izračun mirovine jer su se promijenile neke činjenice da bi imali čak i manji izračun jer gubite pridodani staž

ako mu je jako mali civilni dio,onda će više dobiti nego izubiti...i to je problem,pa i nepravda ako se ne može samo faktor promjeniti već se mijenja i obračun godina za civilni dio jer ako je čovjek npr.15 godina u mirovini je sasvim druga priča nego na početku priče o umirovljenju i obračuna tada...

međutim,to što sam gore napisao čak je i nebitno

ako je status ostvaren po najnovijem zakonu o braniteljima ,nema novog obračuna (možda ove izmjene što se sad planiraju nešto promjene ,a možda i ne)

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 19 sati , tonicac5 je napisao:

L.p.kao branitelj pripadnik gardijske brigade sam otisao u opcu mirovinu HRVI 20% ,Omjer 70 civilno 30 vojno,nakon dugogodisnje pravne borbe priznat mi je status maloljetnog dragovoljca domovinskog rata,temeljem naoruzanih odreda N.Z.

Pitanje je dali ce to u konacnici povecati moju mirovinu i sto sad da napravim??

Poštovani toni,

zamijenite u bijelim poljima ponuđene podatke sa Vašima pa imate odgovor hoće li status dragovoljca povećati iznos Vaše mirovine prema sadašnjem Zakonu o hrvatskim braniteljima ?

toni Izracun mirovine.jpg

toni Usporedni izračun mirovina.makroenabled.xlsm

uređeno: od prof
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 7 sati , prof je napisao:

Poštovani toni,

zamijenite u bijelim poljima ponuđene podatke sa Vašima pa imate odgovor hoće li status dragovoljca povećati iznos Vaše mirovine prema sadašnjem Zakonu o hrvatskim braniteljima ?

prof ,da li će htjeti praviti novi obračun ,ako je dobio status zahvaljujući novom zakonu.a umirovljen i obračunat po prijašnjem...

uređeno: od Mister-X
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani Mister-x,

mislim da ne, ali sam želio da se naš branitelj, poštovani tonicic, sam uvijeri da mu je po sadašnjem Zakonu o hrvatskim braniteljima mirovina manja od dosadašnje, makar mu je sada priznat status dragovoljca.

Lijep pozdrav

uređeno: od prof
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija