Jump to content

Razvod braka , podjela stana


MarkoviS

Preporučene objave

Pozdrav forumu ,

 

molio bih da , ukoliko je moguće , me posavjetujete u vezi sljedećeg problema .

Moj djed i baka su u bračnom odnosu dugi niz godina . Žive u stanu u kojem je neko vrijeme živjela njihova kćer , a nakon toga jedanaest godina njihov sin ( moj otac ) . Stan je kupljen prije više od 30 godina ( koliko sam upoznat ) na sljedeći način : za polovicu stana , u korist majke mog djeda , platila je udruga umirovljenika . Drugu polovicu , u korist moje bake , platila je firma u kojoj je radila . Kupnja stana je obavljena dok su bili u bračnom odnosu . Stan je prepisan cjelovito na mog djeda te je njegovo ime na mnogim dokumentima koje sam primio u ruke , jedan od kojih je zemljišna knjiga .

 

Moja baka je u lošim odnosima s mojim djedom , mojim ocem , mojom majkom , bratom i samnom . Ima želje da u ovaj stan dovede određenu osobu s poviješću kriminalnih i nasilnih radnji koja je moj prvi rođak , sin njezine kćeri , odnosno moje tetke .

 

Moja pitanja na koja stvarno očajno molim odgovor su :

 

Postoji li mogučnost da moja baka dobije jedan dio ili možda cijeli dio stana putem rastave braka i podjele imovine ili nekim drugim putem ?

Koji dokumenti su potrebni da se obranimo od toga ?

Molim vas možete li reći ikoju drugu informaciju vezanu uz temu .

 

 

Mnogo hvala .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moje je mišljenje da je stan bračna stečevina bake i djeda, te da baka može tužbom za utvrđenje bračne stečevine biti upisana u polovici stana, ili četvrtini stana, ovisno o tome kako tumačimo ovu uplatu bakine firme) (pola je djed dobio nasljeđivanjem, a pola je platila bakina firma, ili u isključivo njezinu korist ili je taj dio imovina stečena radom, pa je stječu u polovicama). Pravo na utvrđenje bračne stečevine ne zastarijeva. Ako su baka i djed sada u posjedu, ona ne može dovesti unuka u stan bez suglasnosti djeda.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , Ruby_Danderfluff je napisao:

Moje je mišljenje da je stan bračna stečevina bake i djeda, te da baka može tužbom za utvrđenje bračne stečevine biti upisana u polovici stana, ili četvrtini stana, ovisno o tome kako tumačimo ovu uplatu bakine firme) (pola je djed dobio nasljeđivanjem, a pola je platila bakina firma, ili u isključivo njezinu korist ili je taj dio imovina stečena radom, pa je stječu u polovicama). Pravo na utvrđenje bračne stečevine ne zastarijeva. Ako su baka i djed sada u posjedu, ona ne može dovesti unuka u stan bez suglasnosti djeda.

 

Poštovani ,

hvala na odgovoru . Znate li možda tko ,u procesu utvrđivanja bračne stečevine , mora iznijeti dokaze , tj . dobiva li baka automatski polovinu dok se ne dokaže suprotno ili mora iznositi dokaze da je to uistinu bračna stečevina ? Računa li se da je svaki posjed imovine dobiven nakon postizanja bračne zajednice dijeljen na pola ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , MarkoviS je napisao:

dobiva li baka automatski polovinu dok se ne dokaže suprotno ili mora iznositi dokaze da je to uistinu bračna stečevina ?

U sudskim postupcima nema automatizma, tako da mora dokazati svoje navode iz tužbe.

prije 2 sati , MarkoviS je napisao:

 Računa li se da je svaki posjed imovine dobiven nakon postizanja bračne zajednice dijeljen na pola ?

Da, ako se ne dokaže suprotno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija