Jump to content

Ovrha nad nekretninom


Nataša k

Preporučene objave

Poštovani, 

Postoji mogućnost da ću biti blokirana zbog dugova po kreditu i on line pozajmicama. Očekujem kroz mjesec dana. 

Suprug i ja možda u međuvremenu i nađemo riješenje al me zanima. 

Na supruga glase dva automobila. Kuća je nasljeđena od moje bake i ja sam bila jedina vlasnica. Zbog moguče ovrhe kuću sam prenesla u gruntovnici na supruga. Budući da se neke ovrhe neće moći naplatiti i biti će u redu čekanja postoji li ikakva zakonska mogućnost da se dugovi nekako na supruga prenesu? Da li kuća koja je darovana i koja više ne glasi na mene može biti predmet ovrhe ako se ne može izvršito naplata putem fine? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zaposlena sam. Darovni ugovor je nedavno napravljen ali je u katastru i gruntovni napravljena promjena. 

Spremna sam na blokadu računa ali sam svjesna da će neki biti u redu čekanja na naplatu pa me zanima imaju li kakve druge mogućnosti naplate osim plaće. Od duga ne bježim i kroz neko vrijeme se nadam da će biti riješen ali zlu ne trebalo.. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Nataša k je napisao:

Kako izgleda pobijanje

Tužbom radi pobijanja pravne radnje

 

prije 1 sat, Nataša k je napisao:

kako vjerorovnik zna da je kuća prije glasila na mene? 

Stvar sposobnosti vjerovnika da istraži i utvrdi takvu činjenicu. 

 

prije 1 sat, Nataša k je napisao:

Znati li iz prakse koliko dugo vjerovnici čekaju?

Ako mislite na rok u kojem je moguće pobijati pravnu radnju dužnika poduzetu na štetu vjerovnika, on bi u vašem slučaju iznosio 3 godine od dana poduzete radnje, odnosno sklopljenog pravnog posla temeljem kojeg je izvršen upis prava vlasništva na vašeg supruga. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bez obzira što je prijenos izvršen prije nastalog dugovanja? Moj susjed, bivši obrtnik je imao veliki dug prema državi a vjerojatno i prema drugim poslodavcima, zatvorio obrt, kuću prepisao na sina i nikome ništa. 

Dug i dalje postoji.. Vidljiv na poreznoj listi dužnika. A prošlo je cca 10 god. I znam da nije u mirovini da bi na taj način bio ovršen. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Molim vas za savjet. Roditelji su devedesetih podigli kredit u Unicredit bank Austria Ag. Kuća je bačena na dražbu, u 3 navrata se nitko nije javio kao kupac i neki dan su dobili presudu da su ostali bez kuće. Možda pišem zbrda zdola, jer sam pod velikim stresom. Napominjem da mi kao djeca nisamo znali nista o tome, a sada smo se našli u ovom problemu i ne znamo od kuda krenuti. Dobili smo informacije (mozda su i krive) da je u toj grupaciji i Zagrebačka banka, te da obično bankama nekretnina nije u interesu već naplata duga, te da obično te slučajeve proslijede agencijama za naplatu, navodno u 99 % slučajeva EOS Matrix koji opet navodno kontaktiraju prvo vlasnike i pitaju da li bi mogli otplatiti dug. Napominjem da su to zbrda zdola skupljene informacije u danasnjem danu jer mi je to jos uvijek sok. Ne znam kome da se obratim. Ljubazno molim za bilo kakav savjet ili pomoć.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, PetraRo je napisao:

Molim vas za savjet. Roditelji su devedesetih podigli kredit u Unicredit bank Austria Ag. Kuća je bačena na dražbu, u 3 navrata se nitko nije javio kao kupac i neki dan su dobili presudu da su ostali bez kuće. Možda pišem zbrda zdola, jer sam pod velikim stresom. Napominjem da mi kao djeca nisamo znali nista o tome, a sada smo se našli u ovom problemu i ne znamo od kuda krenuti. Dobili smo informacije (mozda su i krive) da je u toj grupaciji i Zagrebačka banka, te da obično bankama nekretnina nije u interesu već naplata duga, te da obično te slučajeve proslijede agencijama za naplatu, navodno u 99 % slučajeva EOS Matrix koji opet navodno kontaktiraju prvo vlasnike i pitaju da li bi mogli otplatiti dug. Napominjem da su to zbrda zdola skupljene informacije u danasnjem danu jer mi je to jos uvijek sok. Ne znam kome da se obratim. Ljubazno molim za bilo kakav savjet ili pomoć.

Kad je uzet kredit, kada  su ovrhe počele dolaziti, kada je nekretnina izgublhena?.?? Ne navodite vrjeme i tjek događaja. 

Navedite datumima kada i čime su išli kojim postupcim (ovrhe pljenidbe sud itd.,) 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 13 sati , PetraRo je napisao:

Kuća je bačena na dražbu, u 3 navrata se nitko nije javio kao kupac i neki dan su dobili presudu da su ostali bez kuće.

Teško da je samo tako kuća "bačena na dražbu", jer ovoj fazi postupka prethodi cijeli niz radnji, a na koje ste mogli ulagati prigovore, odnosno žalbe. Pa se postavlja pitanje, jeste li aktivno sudjelovali u ovršnom postupku i koristili pravne lijekove koji su Vam bili na raspolaganju ili ste pasivno dočekali pravomoćnost zaprimljenog sudskog rješenja?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Odvjetniku koji ih zastupa brat je nudio 20 tisuca eura " za pocetak", nije htio niti čuti, želio je ukupni dug. Majka se žalila u kontekstu da kamate nisu dobro izračunate i da nam je to jedina nekretnina.  U petak smo dobili Poštom obavijest da se žalba odbija i da sud odlučio da kuća pripada banci.

20210324_152722.jpg

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija