Jump to content

Ovrha pokojnika


kajima

Preporučene objave

Pozdrav

Nedavno mi je majka preminula i kopajući po papirima(izvod iz banke) sam naletio da je majka imala ovrhu na mirovinu(jos iz 2013g) a posto se blizi ostavinska me zanima da li mogu igdje provjeriti o čemu se tu radi? Koliko je jos duga ostalo i te ostale informacije? Zahvaljujem

uređeno: od kajima
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 40 minuta, Borbena7 je napisao:

Možete tražiti pri HZMO-e, pri FINA-i, pri nadležnom općinskom sudu i od javnog bilježnika koji Vam vodi ostavinski postupak, sve informacije o postojanju ovršnih postupaka koji su se vodili ili se još uvijek vode na ime pokojne majke.

Znaci na ostavinskoj bi javni bilježnik koji vodi ostavinsku trebao znati o cemu se tu radi ili?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 21 sati , kajima je napisao:

Znaci na ostavinskoj bi javni bilježnik koji vodi ostavinsku trebao znati o cemu se tu radi ili?

Ne bi trebalo biti Tebi problem da to “ riješiš “ prije ostavinske rasprave i doneseš bilježniku da ima na uvid prije postupka, da ne bi morao dva puta kod bilježnika a to košta.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 23 minuta, kajima je napisao:

jedino sud ili javni bilježnik koji provodi ostavinsku mogu zatražiti utvrđenje duga pokojnika!

Vi ne tražite utvrđivanje duga pokojnika već kao osoba koja ima opravdani pravni interes (a to je da se kao nasljednik trebate očitovati, da li se prihvaćate ili ne, svog nasljednog dijela) tražite informaciju, da li ostavitelj ima aktivnih ovršnih postupaka. Npr. javni bilježnik može zatražiti ovu informaciju od suda i drugih ustanova na Vaš zahtjev, ali ni ne mora.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da i tu informaciju su rekli da ja ne mogu osobno dobiti posto se radi o umrloj osobi( da to mogu saznati nakon ostavinske sa nasljednickim listom)  ili da se moram obratit sudu ili javnom bilježniku koji provodi ostavinsku da on to zatraži u moje ime sto sam i napravio i sad cekamo od Fine i banke da to posalju

uređeno: od kajima
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bila sam na ostavinskoj prije par dana. Imali smo karticu bankovnog računa od pokojnika koja je istekla prije nekoliko godina pa nismo znali da li taj račun uopće više postoji, a kako moramo i onako imati još jedno ročište, kaže JB da u međuvremenu odemo do banke provjeriti što je s računom - dakle, ne stanje na računu nego samo da li račun postoji.
Što sam ja jučer i napravila.
U banci ne samo da mi nisu htjeli reći da li račun uopće postoji, nego su reagirali kao da sam ih došla opljačkati.
Hoću reći, običnom 'civilu' je prilično nemoguće doći do ikakvih podataka.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Borbena7 je napisao:

Jeste im to prilikom pokazali poziv za ostavinsku raspravu kao dokaz o opravdanom pravnom interesu?

Nisam. Ali i da sam ga imala kod sebe, sumnjam da bi to što promijenilo, tj. zasigurno ga ne bi ni željeli vidjeti, jer praktički nisam mogla ni doći do riječi. Čim su čuli da je račun od pokojnika, rekli su da ne daju nikakve informacije bez pravomoćnog rješenja o nasljeđivanju i 'izbacili' me van.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Borbena7 je napisao:

Probajte sa dokumentom zatražiti pravo na pristup ovoj informaciji.

Ah, ne. Bili su tako neprijateljski i agresivni i odrješito mi stavili na znanje da nema nikakvog razgovora s njima dok ne dođem s rješenjem o nasljeđivanju. Ne dolazi baš u obzir da pokušavam ponovo.

Stavit ćemo taj račun u ostavinsku masu bez obzira postoji li ili ne, rekla je JB da može i tako.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija