Jump to content

Ovrha i obustava na mirovini


bivan

Preporučene objave

Prije 5 minuta, Borbena7 je napisao:

Tko je i na koji način zatražio naplatu kredita? I ta druga ovrha, na ime kakvog je duga i da li se provodi preko HZMO-a ili Fine?

OTP banka  kredit  na isplatu putem HZMO već 10 god ostalo oko 10 rata , a ovrha  navodno PBZ putem HZMO ali nemam pojma o čemu je riječ

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 8 minuta, bivan je napisao:

Trebalo bi 3/4 ostati valjda jer kredit administrativna zabrana HZMO  a ovo od PBZ valjda samo HZMO za FINU ne znam a na očevidniku FINE od 12 mjeseca 2020 nema

Mislim da se koristi rupa u ovršnom zakonu šalju izravno na HZMO na na FINU jer onda moraju u redoslijed čekanja jer imama na čekanju nešto ovrha na FINI

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani, 2016 god sam od oca i majke darovnim ugovorom dobio stan ( kada sam se oženio). 

Protiv oca je 2013 podignuta parnica za naknadu štete na direktorskoj funkciji, a 2021 je dosuđeno da mora vratiti štetu u iznosu većem nego što vrijedi njegova imovina. U slučaju ovrhe, može li i moja nekretnina doći u pitanje?

Takodjer, na nekretnini u kojoj živi otac suvlasnik je i majka. Kako ovršni zakon gleda na to?

Hvala!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 12 minuta, Jokica23 je napisao:

U slučaju ovrhe, može li i moja nekretnina doći u pitanje?

Vaše nekretnina ne može biti predmet ovrhe.

Prije 13 minuta, Jokica23 je napisao:

na nekretnini u kojoj živi otac suvlasnik je i majka. Kako ovršni zakon gleda na to?

Sve što otac ima u vlasništvu ili suvlasništvu može biti predmet ovrhe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Još malo o HZMO, - bio sam na FINI i tražio ponovno očevidnik naplata ovrha, nema od PBZ ništa kao ni od B2 na čekanju, ali ima na listi prekida (nemogućnosti izvršenja) jer je FINA temeljem zakona  sva ranija dugovanja od 2017 isknjižila tj ne potražuje više. E sada kod mene nastupa B2 kapital jer sam ga kontaktirao tj nastupa presing daj novce jer oni imaju dug i hoće zaradu a kupili su ga bog zna za koliko malog iznosa. Ne znam i dalje zašto mi je skinuto s mirovine jer odgovora od HZMO nema 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 48 minuta, bivan je napisao:

znate li da li ugovor o cesiji automatski uključuje i pretvaranje ovrhe (ovršnog rješenja) od PBZ na B2 kapital što je kod FINE i napravljeno

Ne, rješenje o ovrsi ostaje jednako kakvo je bilo, ali novi vjerovnik stupa na mjesto prijašnjeg vjerovnika i to temeljem ugovora o cesiji. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Još malo o ovrsi i kreditu

Nakon dugotrajnih dopisivanja sa HZMO nešto "novo" Kredit OTP banke uzimaju temeljem moje suglasnosti o zapljeni od 13.01.2021, ali kvaka je jer  isti kredit prestali su uzimati prošle godine u rujnu a nakon obnavljanja s moje strane kod OTP banke jer je ostalo desetak rata sada ponovno uzimaju i pozivaju se na ovu novu suglasnost ne na onu od prije deset godina. "Normalno" ne žele mi odgovoriti zašto prestanak plaćanja kredita prošle godine i na šalterima HZMO i na prigovorima koje sam im dostavio jer svaki prigovor i njihovo očitovanje barem 2 do 3 tjedna pa i mjesec dana dostave na kućnu adresu Ovrha od PBZ jo bolja priča - uzimaju prema izjavi o zapljeni plaće i drugih novčanih primanja po pristanku dužnika koja ima učinak pravomoćnog rješenja o ovrsi od 27.10.2009. godine prema ugovoru o kreditu xxxxxxxxxx od 27.10.2009. Sada malo komplikacija o istome taj isti kredit PBZ je ovršio ovršnom ispravom 2012 godine ali zbog nemogućnosti naplate bio je na FINI na čekanju jer mi je za te godine HZMO uzimao kredit 1738 kn mjesečno OTP banke. Prema očevidniku iz FINE i obavijesti od B2 Kapital  ugovorom o cesiji PBZ je isti kredit prodao 2015 godine. Na moje traženje informacija u svezi obustava koje HZMO provodi prema PBZ kod PBZ u Radničkoj cesti nakon mog osobnog dolaska kod njih nisu me htjeli ni primiti u sektor odjel za naplatu nego su me samo snimili kamerom na za to određenom mjestu na ulazu u odjel a nakon desetak minuta osoba iz odjela za naplatu mi je donesla potvrdu da PBZ nema s mnom ništa po pitanjima dugovanja i da se moram za sve obratiti B2 Kapital u Radničkoj. Odlazim istog trena prema B2 Kapital s tom potvrdom ali ne žele me primiti jer nemam dogovoreno. Prošetali me kao ovcu na šišanje. Zovem poslje telefonom B2 Kapital oni se izjašnjavaju kada ću početi plaćati dug ali prema ovršnom rješenje od 2012 i "što čekam do sada" i da su primili uplatu od PBZ u veljači 2021 prema iznosu koji je meni obustavio HZMO ali prema PBZ-u ne prema B2 Kapital. Potvrdu od PBZ odnio sam i prema HZMO i dobio odgovor da će se nastaviti ustezati prema PBZ u iznosu od XXXXX kuna do opoziva PBZ ili će se prenjeti na B2 kapital kada zaprime dokumentaciju o cesiji.

Napominjem da navodim iznose oznakom "xxxxxxxxxx" jer iznosi na izjavi o zapljeni od 2009 god i očitovanjima HZMO nisu isti nego su skroz drugačiji tj. desetak puta manji dok je iznos na potvrdi od PBZ za B2 Kapital najveći i opet isto drugačiji prema ostalima iznosima

Sve sam to i predočio u pismenim prigovorima prema HZMO ali ništa u odgovorima ili nisu uopće odgovorili ili samo postupamo prema toj i toj izjavi prema kome i koliko ukupno i da se obratim ovrhovoditeljima

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 sati , bivan je napisao:

Napominjem da navodim iznose oznakom "xxxxxxxxxx" jer iznosi na izjavi o zapljeni od 2009 god i očitovanjima HZMO nisu isti nego su skroz drugačiji tj. desetak puta manji dok je iznos na potvrdi od PBZ za B2 Kapital najveći i opet isto drugačiji prema ostalima iznosima

Iznosi čega?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
prije 12 sati , bivan je napisao:

što ako su ipak recimo 2012. god ishodili ovršnu ispravu bez toga

Pitanja su Vam previše općenita i ne mogu dati konkretan odgovor.

Tko - banka ili novi vjerovnik? Gdje su ishodili? Na temelju kakve isprave je odobreno rješenje o ovrsi? Na kojem je predmetu ta ovrha? Jeste li u odnosu na tu odluku koristili žalbu ili prigovor? Da li se i gdje provodi ovrha temeljem te isprave?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

banka provodi ovrhu kredita iz 2009 sada na temelju izjave o suglasnosti za zapljenu novčanih ... a za to što sada uzimaju napravili su ovrhu 2012 koju su 2015 prodali drugome (cesija) E sada ne bi li to sve sada trebalo biti na jednom mjestu tj kod novog koji je kupio dug a ne još kod starog koji sada postupa za naplatu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , bivan je napisao:

za to što sada uzimaju napravili su ovrhu 2012

Na kojem predmetu ovrhe? I da li se ta ovrha trenutno prisilno provodi?

prije 2 sati , bivan je napisao:

banka provodi ovrhu kredita iz 2009 sada na temelju izjave o suglasnosti za zapljenu novčanih .

Novi vjerovnik nije dostavio poslodavcu ugovor o cesiji? Novi vjerovnik ta sredstva u konačnici prima na svoj račun?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija