Jump to content

Privremeno oduzimanje vozila u RH - Carinski prekrsaj


NobodyD

Preporučene objave

Pozdrav ekipa! Situacija je ovakva: Otac i ja imamo dvojno drzavljanstvo. Vlasnik sam vozila sa oznakama druge drzave sa kojim je otac upravljao u HR, gdje ga je policija zaustavila i sprovela zbog carinskog prekrsaja. Njemu je prebivaliste prijavljeno u HR, medjutim takodjer se vodi vodi prijavljen(u radnom odnosu) u firmi u toj drugoj drzavi. Vozilo je oduzeto na granicnom prelazu u HR, a ja kao vlasnik vozila ne znam da li sam u mogucnosti da dodjem do svog vozila tj. da ga preuzmem jer mi treba. Situacija posudjeno - otudjeno.
 

Procitao sam neki clanak zakona koji kaze da lice koje upravlja vozilom sa oznakama druge drzave, mora imati radnu dozvolu/boravak te drzave ili da je vlasnik vozila u autu.
 

 

uređeno: od NobodyD
Ispravka teksta
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 sati , NobodyD je napisao:

 

Procitao sam neki clanak zakona koji kaze da lice koje upravlja vozilom sa oznakama druge drzave, mora imati radnu dozvolu/boravak te drzave ili da je vlasnik vozila u autu.

Točno.

Međutim pošto nije odjavio privremeni odlazak u tu drugu državu gdje je zaposlen smatra se tuzemnim poreznim obveznikom pa ne može upravljat vozilom.Policija je predmet predala carini pa se kod njih treba interesirati za daljnji postupak.Znam slučaj gdje je vlasnik mogao preuzeti vozilo nakon što je vozač platio kaznu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija