Jump to content

Prometna nesreća sa smrtnom posljedicom


Marko20000

Preporučene objave

Zanima me koje su olakotne okolnosti za prometnu..u kojoj je nažalost poginuo pješak koji je bio starije životne dobi imao sam alkohola 1.7 promila.. Bio sam stariji punoljetnik imao sam 22 godine..položio sa 18 godina i prvi uopće kontakt sa zakonom ta prometna nažalost...prošlo je 4 godine od toga sada oženjen uskoro otac za koji mjesec,zaposlen...šta se tiče suda bio sam samo jednom do sad na raspravi na kojoj je sin poginulog tražio ponovno vještačenje koje čekam već 7 mjeseci...Zanima me kakva bi bila odprilike kazna..znači nikad osuđivan,dijete,obitelj,duboko kajanje od početka.. Ako me osude dali mogu tražit puštanje na 2/3 zbog djeteta i dobro vladanja nisam problematičan..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 11 sati , Marko20000 je napisao:

Zanima me koje su olakotne okolnosti za prometnu..u kojoj je nažalost poginuo pješak koji je bio starije životne dobi imao sam alkohola 1.7 promila.. Bio sam stariji punoljetnik imao sam 22 godine..položio sa 18 godina i prvi uopće kontakt sa zakonom ta prometna nažalost...prošlo je 4 godine od toga sada oženjen uskoro otac za koji mjesec,zaposlen...šta se tiče suda bio sam samo jednom do sad na raspravi na kojoj je sin poginulog tražio ponovno vještačenje koje čekam već 7 mjeseci...Zanima me kakva bi bila odprilike kazna..znači nikad osuđivan,dijete,obitelj,duboko kajanje od početka.. Ako me osude dali mogu tražit puštanje na 2/3 zbog djeteta i dobro vladanja nisam problematičan..

KZ 2013. bi vam trebao odmah dosuditi i uvjet. Morat ce te odraditi po mom misljenju 1 zatvora i 3 godine uvjeta, najvjerojatnije Lipovica ili Valtura

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ukoliko vještačenjem bude utvrđena uzročno-posljedična veza između nesreće i ekcesivnog alkohola, tada kvalifikacija djela ide na namjeru, a za taj oblik krivnje zapriječena kazna je u rasponu od 3 do 12 godina (primjenjuje se po vas povoljniji KZ budući je posebni zakonski maksimum za navedeno KD dignut na 15 godina izmjenama KZ-a iz kraja 2018., dakle nakon vaše nesreće).

Smatram kako postoji mnoštvo olakotnih okolnosti te da bi uz vaše priznanje, sud mogao ići u smjeru sudskog ublažavanja kazne, međutim ne na način da bi išao do "čiste" uvjetne osude (iako je i to teoretski moguće) već bi se odlučio za djelomičnu uvjetnu osudu, što znači da biste najmanje 6 mjeseci (a najviše pola izrečene kazne) proveli u zatvoru, a glede ostatka bi išla pravila koja vrijede kod uvjetne osude.

Ponovno vještačenje koje traži sin preminulog moguće sugerira da je razlog nesreće negdje drugdje, što bi moguće kvalifikaciju djela "spustilo" na nehaj, gdje vam je zapriječena kazna zatvora u trajanju od 1 do 8 godina, a tu onda obzirom na okolnosti u obzir dolazi i "čista" uvjetna osuda.

U slučaju osude na kaznu bezuvjetnog zatvora, za ovakva KD, osuđenici se šalju u kaznionice poluotvorenog ili otvorenog tipa, dakle ukoliko postoji bojazan glede Lepoglave ili slično - bez brige, to se neće desiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija