Jump to content

Žalba na kaznu zbog posjedovanja marihuane


Asonanca

Preporučene objave

Uglavnom pao sam jucer sa 3g trave koju sam im sam predao i naplatili su mi 5k kuna plus 500 za troskove pošto mi je ovo prvi prekršaj i htio bi se zaliti za preveliku kaznu. Zanima me sto imate za rec za ovu zalbu koju sam uspio napisat posto stvarno ne znam kako bi to trebalo izgledat. I zanima me koliko se ceka odgovor na zalbu i dali onda odgovor dolazi na postu i dali cu se trebat pojavit na sudu.

 

 

 

PRIGOVOR NA PREKRŠAJNI NALOG

 

 

 

Ovim putem podnosim Prigovorna Prekršajni nalog Policijske uprave Zagrebačka VII PP Zagreb Broj:  od 6. mjeseca 2021. godine, a kojim samproglašen krivim da sam dana xxx godine, oko xxx sati u mjestu Zagreb, xxxxxx, dragovoljno predao pvc smotuljak sa   sadržajem suhe zelene biljne materije  nalik  na drogu „marihuana“, bruto težine 3 grama.

Prigovor podnosim zbog pogrešne primjene materijalnog prava tez bog izrečene mi prekršajno pravne sankcije.

Naime, točno je da sam dana xxxxxx godine zaustavljen od strane policijskih službenika u mjestu Zagreb, xxxxxx te da sam im dragovoljno predao pvc smotuljak sasadržajem suhe zelene biljne materije .Moram napomenuti kako mi je ovo prvi put da sam posjedovao navedenu tvar te nikad prije nisam počinio takav prekršaj ili prekršaj slične naravi.

Također, moram istaknuti kako je pogrešno primijenjeno materijalno pravo. Naime, Prekršajnim nalogom izrečena mi je prekršajno pravna sankcija temeljem čl. 54. st.3. Zakona o suzbijanju zlouporabe droga. Predmetni članak navodi kako će se kazniti za prekršaj pravna osoba ako posjeduje drogu, biljke ili dio biljke izkojeg se može dobiti droga. Obzirom da ja nisam pravna već fizička osoba, razvidno je kako je pogrešno primijenjeno materijalno pravo.

Prigovor podnosim i zbog izrečene mi prekršajno pravne sankcije. Naime, izrečena mi je novčana kazna u iznosu od 5.000,00 kuna te smatram kako je ista izrečena u prevelikom iznosu.

Ponovno ističem kako nikada nisam počinio ovakav prekršaj ili prekršaj slične naravi. Uzoran sam građanin te poštujem zakone i propise. Želim također navesti kako mi je žao zbog počinjenog prekršaja te kako isti više neću ponoviti.

Htio bih također napomenuti da sam student prve akademske godine xxxxxx fakulteta, nezaposlen i financijski ovisan o roditeljima.

Uzimajući u obzir da mi je ovo prvi prekršaj, da se kajem što sam istog počinio te moje materijalne prilike, ovim putem molim prekršajni sud da mi izrekne opomenu, odnosno podredno da ublaži izrečenu mi prekršajnopravnu sankciju.

Slijedom svega navedenog, predlažem da nadležni prekršajni sud usvoji ovaj prigovor te da preinači Prekršajni nalog Policijske uprave Zagrebačka VII PP Zagreb Broj:xxxxx od x mjeseca xxxx. godine na način da mi izrekne opomenu, odnosno ublaži kaznu.

U mjestu Zagreb, xx. xx. xxxx. godine

 

IME I PREZIME

 

____________________

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Asonanca je napisao:

Također, moram istaknuti kako je pogrešno primijenjeno materijalno pravo. Naime, Prekršajnim nalogom izrečena mi je prekršajno pravna sankcija temeljem čl. 54. st.3. Zakona o suzbijanju zlouporabe droga. Predmetni članak navodi kako će se kazniti za prekršaj pravna osoba ako posjeduje drogu, biljke ili dio biljke izkojeg se može dobiti droga. Obzirom da ja nisam pravna već fizička osoba, razvidno je kako je pogrešno primijenjeno materijalno pravo.

čl.54 st.3 glasi

(3) Za prekršaj iz stavka 1. točaka 1. do 6., točaka 8. do 10. te točaka 14. do 18. ovoga članka kaznit će se fizička osoba novčanom kaznom u iznosu od 5.000,00 do 20.000,00 kuna ili kaznom zatvora do 90 dana. 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 11 sati , Asonanca je napisao:

 

PRIGOVOR NA PREKRŠAJNI NALOG

 

 

 

Ovim putem podnosim Prigovorna Prekršajni nalog Policijske uprave Zagrebačka VII PP Zagreb Broj: 511....od xx. xx 2021. godine.

Dana xxxxxx godine zaustavljen od strane policijskih službenika u mjestu Zagreb, xxxxxx te da sam im dragovoljno predao pvc smotuljak sasadržajem suhe zelene biljne materije .Moram napomenuti kako mi je ovo prvi put da sam posjedovao navedenu tvar te nikad prije nisam počinio takav prekršaj.

Prigovor podnosim  zbog izrečene mi prekršajno pravne sankcije. Naime, izrečena mi je novčana kazna u iznosu od 5.000,00 kuna te smatram kako je ista izrečena u prevelikom iznosu.

 Uzoran sam građanin te poštujem zakone i propise. Želim također navesti kako mi je žao zbog počinjenog prekršaja te kako isti više neću ponoviti.

Htio bih također napomenuti da sam student prve akademske godine xxxxxx fakulteta, nezaposlen i financijski ovisan o roditeljima.

Uzimajući u obzir da mi je ovo prvi prekršaj, da se kajem što sam istog počinio te moje materijalne prilike, ovim putem molim prekršajni sud da mi izrekne opomenu, odnosno podredno da ublaži izrečenu mi prekršajnopravnu sankciju.

Slijedom svega navedenog, predlažem da nadležni prekršajni sud usvoji ovaj prigovor te da mi izrekne opomenu, odnosno ublaži kaznu.

U mjestu Zagreb, xx. xx. xxxx. godine

 

IME I PREZIME

 

____________________

 

Malo sam ti "smanjio" prigovor.

I presuda i poziv će ti doći poštom.50:50 što zavisi od suca.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 mjeseci kasnije...

Pozdrav, poslao sam žalbu u 3. mjesecu i još nisam dobio odgovor. Koliko se otprilike čeka odgovor na ovakvu žalbu? Zanima me i ova druga opcija s liječenjem jer mi to nikako odgovara. Ako dođe do toga da mi presude testiranje i liječenje mogu li to odbiti i ako odbijem da li kazna ostaje 5000kn? Zanima me i da li pravo na 2/3 kazne vrijedi nakon sto mi smanje kaznu? Kakva je procedura kad me sljedeci put zaustave nasumicno i vide da sam kaznjavan prije? Mogu li me zbog tog skroz pretrest (skinut)?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
  • 5 mjeseci kasnije...

Poštovani,

                      ovim putem podnosim prigovor na gore navedeni Prekršajni nalog kojim mi se na teret stavlja da sam dana xx.xx.xxxx god. u xx,xx sati u Zagrebu, ul. xxxxxxxxxx, počinio prekršaj kažnjiv po čl. 54. st. 3. Zakona o suzbijanju zlouporabe droga, tj. da sam policijskim službenicima dragovoljno predao pvc vrećicu sa drogom marihuanom ukupne težine 1,3 grama koju sam neovlašteno posjedovao.

 

                        Prekršaj u potpunosti priznajem i kajem se za njega, a navodim da mi je ovo prvi prekršaj (predlažem uvid u prekršajne evidencije Suda), da sam redovni student (prilažem potvrdu o statusu studenta), da sam se ove godine prebacivao sa (jednog fakulteta) na (drugi fakultet) te plaćam godinu u ratama, da nemam nikakva primanja već godinama i uzdržavaju me roditelji, te molim da mi smanjite novčanu kaznu jer stvarno ne znam kako bih platio predloženu kaznu, a kako je i sam ovaj postupak djelovao na mene da više neću činiti takve prekršaje, i najmanja novčana kazna će u potpunosti ispuniti svrhu kažnjavanja.

 

                        Sukladno svemu navedenom, molim i da me oslobodite od plaćanja troškova postupka.

 

                        S poštovanjem,

 

 

U Zagrebu, dana 06.12.2021. god.                                                     Ime Prezime

                                                                                                             _____________

 

 

Jel ovo dosta ili da dodajem još neke potvrde o prebacivanju i potvrde o visini primanja ako ih mogu nabavit? Ne bih htio proci kao kolega u koji je započeo temu.

 

Također nisam siguran dal uopce mogu dignuti potvrdu o primanjima iz porezne kako sam na poreznoj kartici roditelja, u tom slucaju da to navedem samo ili?

 

I nalogu piše da sam zaustavljen u autu i ovo predao kao putnik, dali da to uopce spominjem?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija