Jump to content

Prijetnja ubojstvom civilu od strane vojnika


Dalmatinac323

Preporučene objave

Bok svima, tek sam otkrio forum i registrirao se. Nemojte mi zamjeriti ukoliko je tema vec bila i ako je nisam trebao otvarati. Molim vas za savjet ukoliko netko ima ili bilo iskustvo. Izesao sam u 11 mjesecu 2020te u nocni izlazak sa prijateljima i prijateljicama u jedan nocni klub (imam 20 godina). Negdje oko 22h sam primjetio da me jedna cura gleda i smjeska mi se sto mi se tada cinilo simpaticno, pomislio sam da bi joj se trebao javiti i upoznati je. Ona je stajala za stolom sa jednim muskarcem i zbog toga sam okljevao medjutim uocivsi da oni nemaju nikakve komunikacije izmedju sebe iako su jedno pored drugog odlucio sam im prici. Prvo sam prisao tome muskarcu i pitao ga ljubazno jeli mu ta zenska osoba cura ili netko s kim ima intimnu vezu. Na sto mi je on odgovorio kako ona to njemu nije i da joj se slobodno javim. To sam i ucinio te smo razmjenili brojeve. Nakon cega sam se ja vratio za svoj stol svojemu drustvu. Nakon nekoliko minuta taj covjek mi je prisao te mi zapovijedio da se udaljim iz objekta. Ja sam ga pitao sto se dogodilo u cemu je problem i slicno. Nakon cega je on poceo odbrojavati do 3 i kada je odbrojao zalupio prstom od sto i rekao "sasucu ti metak u celo". Vratio se za svoj stol i njih dvoje su napustili objekt. Ubrzo je bio i fajrunt. Ja sam se zaputio kuci nakon toga onako u soku i nevjerici. Sa sto pitanja zbog cega i zasto, sta sam mu napravio? Kako sam razmjenio broj sa tom curom ona me je zvala i trazila da se vidimo sat vremena poslje toga. Mi smo se vidili i popricali. Nije mi rekla zapravo ni da ce ispuniti prijetnju ni da nece nego kao "ma nije on takav". Nakon oko 15 dana od te veceri vracao sam se kuci iz grada isto je bila vecer i primjetio sam da me neko auto prati. Usporio sam skroz. Gdje auto mene nine preticalo a moglo je zato sto se radilo o autocesti. Blicao je iza mene i nabio mi se na straznji dio auta. Nakon cega sam se ja sjetio one prijetnje i panicno nastavio voziti. Gdje je meni to vozilo pocelo ulecat u moju traku i pokusavalo me zaustaviti. Bjezao sam od njega. I zvo policiju, nedugo nakon toga sam stao ispred policijske ophodnje na toj istoj autocesti. Pobjegao sam oko kilometar dva ispred ovog jer je on u jednom trenutku preprecio cestu autom i poceo izlaziti iz auta. Produzio je pored mene i policije gledajuci nas. Nije se ustavljao ali druga ga je patrola ustavila nedugo poslje toga. Isli smo u policisku postaju obadvojica, samnom je bio jedan policajac na suvozacevom mjestu. Kazao mi je kako zna od prije tog covjeka, kako je hrvatski vojnik, ima zenu i djecu itd. Kako ce sada vjerovatno posao izgubiti. Ja sam se na sve to sazalio rekao sam u policiji za prijetnju ali nisam htio dizat tuzbu da ne izgubi posa mislio sam da ce se opametiti. A i iskreno bilo me je strah da bi me stvarno moga ubit ako izgubi posa zbog mene. Vratio sam se kuci te veceri i nisam moga zaspat bio sam u konstantom strahu. Ujutro sam ponovo otisao u policiju i ipak diga tuzbu. Nakon nekog vremena sam dobio poziv u Dorh. Gdje sam pricao sa zamjenikom drzavnog odvjetnika koji mi je rekao kako ovaj mene vjerovatno nece uznemiravat jer se sad boji za posa itd. Pitao me je ocu li nastavljati ja tuzbu na sud i kazao mi kako nemam svjedoka za prijetnu te da je na sudu moj rjec protiv njegove itd. Gdje sam ja rekao okej onda necu nastavljati. I konstanto u strahu za zivot kojeg i sad osjecam... Potpisao kako necu nastavljat tuzbu. Nakok nekog vremena mi je stiglo pismo iz dorha kako se moja tuzba odbija jer sam ja odbio nastaviti s njom. I tu pise u tom pismu da je taj vojnik rekao da on meni nije prijetio i da je htio samo samnom pricat. Sto je kod mene izazvalo dodatan strah. Jel ovo sve neki ruzan san jel su oni svi pukli skupa ili sta? Imao sam rok 8 dana po privatnoj tuzbu da ga gonim. Otisao sam se posavjetovat sa svojim advokatom koji mi je rekao da sam se trebao prvo snjim savjetovat pred odlazak u dorh. Kazao je kako nisam trebao povlacit tuzbu. On je preuzeo tuzbu prije nekih 20 dana. Ono sto mene sad brine je to sto ja izbjegavam izlazit iz kuce, druzit ili igdje ic jer imam osjecaj da je taj vojnik neki psiho i da bi prijetnju mogao ostvarit. Sto je jos gore od svega nitko mi nije rekao iz policije jesu li mu to vecer nasli kakvo oruzje u autu kada me je naganjao, jeli zavrsio u pritvoru ili ne. Jeli i dalje na poslu, jel oni sprovode neke mjere nad njim da ga kontroliraju da to ne ucini? Eto molim vas za savjete ili bilo sta. Koliko je realno da on prijetnju ostvari? Znam da nisam u svemu ispravno postupio al strah je bio konstantno prisutan i dalje je. Tog covjeka nisam nikad prije vidio, poznavao ili bilo sto drugo. Cak mi prolaze misli glavom da odem iz zemlje. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nažalost, odbačena Vam je kaznena prijava, kazneni progon niste nastavili. Ako je tako kako kažete, onda postupka više nema i neće biti više poziva niti sa suda, a niti nikakvog suđenja. On je slobodan čovjek, nitko ga više ne kontrolira, a nitko ne može znati niti koliko je realno da ostvari prijetnju. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

@Ruby_Danderfluff
niste pazljivo citali moj tekst, ja sam njega nastavio tuziti po privatnoj tuzbi. Nakon sto mi je stiglo pismo iz dorha o odbijanju kaznene prijave iz razloga sto sam odbio dalje ici na sud putem dorha. Dobio sam rok u tom pismu od 8 dana da preuzmem predmet po privatnoj tuzbi od DORHa. Razlog toga sto sam preuzeo je ponajvise u tome sto je u tom pismu stajala njegova izjava koju ja do tad nisam znao. Lik je izjavio da je htio samo samnom pricati da je on dobar kao kamilica. I jos neke dodatne stvari je lagao da sam uznemiravao neku curu kroz poruke. Sto je apsolutna neistina! Jednostavno kada sam to sve procitao nisam mogao to pustiti da prodje nekaznjeno. Isto tako je strah tu odigrao veliku igru kada sam povlacio tuzbu. Njemu je posao ovisio o tome dal cu povuc tuzbu ili ne a on se nije udostoijo kontaktirat me i rec bar da to tako nije mislio da mi nece naudit ili slicno. Da me je bar netko od njegovi kontaktirao pa rekao gle nije to mislio ili bilo sta. Niti to se nije dogodilo. Sto sam shvatio kao da su kompletno svi ocito nerazumni ili zli ljudi. Moj advokat je preuzeo tuzbu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Za "prolivenim mlijekom" nema smisla plakati. Povukli ste prijedlog za progon, samim time onemogućili DORH-u da oni postupaju po predmetu, pa nisu ni imali drugu mogućnost doli odbaciti vašu kaznenu prijavu. Jednom kad povučete prijedlog za progon, nema više predomišljanja. I nije baš da je bila samo vaša riječ protiv njegove, postoji tu i djevojka, zar ne?

Ali, naglasit ću jednu važnu stvar - ukoliko ovaj "Rambo" ponovno zaprijeti, nema zapreke da opet podnesete prijedlog za progon za novu prijetnju, jedino što će vas onda DO malo čudno gledati i pitati se da li da vam vjeruje i ide u postupak ili ne. Obrazloženje koje ste ovdje dali jeste realno, strah igra veliku ulogu i čovjeka ulovi nespremnog, stoga ne vidim to kao nepremostiv problem.

Što se ove izrečene prijetnje tiče, sada više nema DORH-a ni policije u igri, već ste tu samo vi i vaš odvjetnik.

Hoće li prijetnja biti ostvarena, to zna samo taj čovjek.

Trajanje postupka je teško precizirati, ali vodite si računa kako suci, u pravilu, predmete po preuzetom progonu, i ne rješavaju baš istom brzinom i ažurnošću kao one u kojima DORH postupa. Tako da bi se ovo moglo otegnuti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija