Jump to content

Skrbništvo nad psihičkim bolesnikom


Kristina2911

Preporučene objave

Dobar dan. Molim vas za savjet, jel nitko do sada mi nije dao preciziran odgovor. Zanima me da li mogu dvoje djece biti skrbnici nad starijom psihičkom bolesnom majkom? Imam dobre odnose sa sestrom, ali ne vjerujem njenom muzu, koji samo čeka da se dočepa nekretnina. Ako i jedno dijete može dobiti skrbništvo , tko upravlja nekretninama ? Da li mogu iznajmljivati stan od majke, ako se ja sa tim ne slažem ? Ja živim izvan Hrvatske, ali želim biti upućena na sve. Unaprijed hvala na odgovoru

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 8 minuta, Borbena7 je napisao:

Ako je to u interesu štićenika, tada se može imenovati i više skrbnika. Ali skrbnik samo uz suglasnost nadležnog centra  za socijalnu skrb može prodati imovinu ili raspolagati sa imovinom koja je u vlasništvu osobe koja je lišena poslovne sposobnosti.

Ma ako sestra dobije skrbništvo i ako zatraži czss da raspolaže sa imovinom, mene nitko neće pitati? Znaci moglo bi se dogoditi da danas-sutra kao 2 kćer ostanem bez ičega?Jesam li dobro shvatila? Hvala 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija