Jump to content

Honorani posao

Preporučene objave

Poštovani,je li je za obavljanje dodatnog honorarnog posla koji je vezan uz postotak od prodaje dovoljno imati Ugovor o poslovnoj suradnji ili Ugovor o djelu.

Zaposlen sam kod puno radno vrijeme a ovaj drugi bi bio povremen( prodaja  u web shopu ) i prihodi bi ovisili o rezultatima prodaje .

Hvala 

Dijeli na drugim stranicama

Ugovor o suradnji kao takav ne postoji. Bitan je sadržaj ugovora, a po vašem opisu u obzir dolazi ili ugovor o radu ili ugovor o djelu.

Ugovor o radu moguć je samo uz pristanak trenutnog poslodavca, i onda može iznositi maksimalno 8 sati tjedno odnosno 180 sati godišnje. Ako sam vas dobro shvatio, fiksne (osnovne) plaće ne bi bilo već bi prihod ovisio o tome koliko biste robe prodali, pa bi mi to više "vuklo" na ugovor o djelu. Ako postoji i fiksna plaća, onda svakako treba sklopiti dodatan ugovor o radu.

Ono što sam zaboravio spomenuti je da ukoliko bi poslovi koje biste obavljali za naručitelja/drugog poslodavca bili u području djelatnosti kojom se bavi i vaš trenutni poslodavac (dakle, također prodaja via webshop), tada vas veže tzv. zakonska zabrana utakmice, što znači da morate dobiti odobrenje poslodavca za obavljanje takvih poslova inače odgovarate poslodavcu za štetu koju bi on time trpio ili biste mu bili dužni predati sve što ste tim radom ostvarili.

Da,mislio sam na Ugovor o djelu....nije ista djelatnost pa nema ni zabrane utakmice ;)

Jedan moj  poznanik knjigovođa kaže da Ugovor o suradnji dovodi u prekršaj poslodavca više nego mene ali kad je Državni inspektorat u pitanju ne želim riskirati.....hvala Vam na odgovorima,pozz

uređeno: od Webshoper

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

• Napravi novi...