Jump to content

nasljedjene nekretnine


mardesic.jadranka@gmail.co

Preporučene objave

Postovani, naslijedila sam kucu i dosta zemljista od moje bak i djeda  u Bribiru. Neki dan sam bila u katastru radi nekog objasnjenja i sokirala se kad mi je djelatnik rekao da  su moji ZK stari i da ako imam primjedba moram navesti svaku KC za koju smatram da vise nije moja. Cak i broj kuce nisu ispravili, iako sam dobila uvjerenje obroju jos 2019. god. Osim toga, dosta ZK Kc nema grafike, sto navjerojatnije znaci da su prodane. Nekada su ljudi sam o usmeno zamjenjivali parcele ili ih prodavaòi, a to nikada nije provedeno u katastru. Sada sam dobila rjesenje na temelju kojeg moram platiti jako puno poreza. Ne bjezim od placanja, ali ne mogu platiti na nesto sta nije tacno. a sam predala Katastru u Crikvenici zahtjev za azuriranje ZK. Na Poreznoj upravi su mi rekli da moram platiti iako stvarno vlasnistvo nije realno. Na upit hoce li mi vratiti preplaceni porez nakon azuriranja ZK, rekli su  NE. A  radi se o iznosu od preko 130000,00 KN.

Ocajna sam, ima li tu nekog rjesenja?

LP

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...
, mardesic.jadranka@gmail.co je napisao:

Postovani, naslijedila sam kucu i dosta zemljista od moje bak i djeda  u Bribiru. Neki dan sam bila u katastru radi nekog objasnjenja i sokirala se kad mi je djelatnik rekao da  su moji ZK stari i da ako imam primjedba moram navesti svaku KC za koju smatram da vise nije moja. Cak i broj kuce nisu ispravili, iako sam dobila uvjerenje obroju jos 2019. god. Osim toga, dosta ZK Kc nema grafike, sto navjerojatnije znaci da su prodane. Nekada su ljudi sam o usmeno zamjenjivali parcele ili ih prodavaòi, a to nikada nije provedeno u katastru. Sada sam dobila rjesenje na temelju kojeg moram platiti jako puno poreza. Ne bjezim od placanja, ali ne mogu platiti na nesto sta nije tacno. a sam predala Katastru u Crikvenici zahtjev za azuriranje ZK. Na Poreznoj upravi su mi rekli da moram platiti iako stvarno vlasnistvo nije realno. Na upit hoce li mi vratiti preplaceni porez nakon azuriranja ZK, rekli su  NE. A  radi se o iznosu od preko 130000,00 KN.

Ocajna sam, ima li tu nekog rjesenja?

LP

 

Isplativije vam je - ne platiti, pa makar vam išle kamate, nego da izgubite 130.000.kn.
I, nije mi sasvim jasno, šta to morate toliko platiti - a, nekretninu ste - nasljedili ?
Moj savjet - angažirajte odvjetnika.. bar nek se zna, da neko,, motri,, na nekretnine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija