Jump to content

Kupovina automobila koji je na ime preminule osobe i rok za ostavinsku raspravu


MadHatt3r

Preporučene objave

Pozdrav,

Kupio sam automobil početkom ovog mjeseca , automobil je na osobu koja je preminula 8.2. ove godine.Prodao mi ga je muž pokojnice i uvjerava me kako je sigurno da ce on nasljeditit automobil samo da pricekam ostavinsku raspravu.Pošto nisam znao da je auto na ime preminule osobe sve dok ga nisam pokušao prepisati na svoje ime (gospodin je tvrdio da mu je zena otišla u njemačku zbog posla) tražio sam ga fotografiju osobne iskaznice, što sam i dobio.

Zanima me postoji li neki određeni rok u kojem se ostavinska rasprava mora održati i koliki je taj rok?Nije baš da vjerujem gospodinu jer je lagao i lažirao potpis mrtve žene na ugovoru, pa bih volio znati kakve su mi opcije ako auto ne nasljedi gospodin koji mi ga je prodao ?

Molio bih i za nekakav savijet što da radim automobil je u jako dobrom stanju i volio bih ga zadržati , ima nekakvih ulaganja ali ne želim ulagati u njega dok nije na moje ime.

Unaprijed hvala.

 

EDIT: Imam i dva svjedoka koji su išli samnom po auto.

uređeno: od MadHatt3r
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nema roka u kojem se ostavinski postupak treba okončati. Možete tražiti od osobe da požuruje zakazivanje ostavinske rasprave. Mada je nerazumno njegovo lažiranje potpisa pokojnice...znatno povoljnije bi bilo da je ugovor potpisao u svoje ime i da se po pravomoćnosti rješenja o nasljeđivanju možete upisati kao vlasnik vozila. Ovako imate nevažeći ugovor, jer je potpisan u vrijeme kada je za vlasnicu već nastupila činjenica smrti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 12 minuta, Borbena7 je napisao:

Nema roka u kojem se ostavinski postupak treba okončati. Možete tražiti od osobe da požuruje zakazivanje ostavinske rasprave. Mada je nerazumno njegovo lažiranje potpisa pokojnice...znatno povoljnije bi bilo da je ugovor potpisao u svoje ime i da se po pravomoćnosti rješenja o nasljeđivanju možete upisati kao vlasnik vozila. Ovako imate nevažeći ugovor, jer je potpisan u vrijeme kada je za vlasnicu već nastupila činjenica smrti.

Hvala na brzom odgovoru.

A može li gospodin ikako prije ostavinske rasprave auto prepisati na svoje ime? Jer iskustva ljudi s kojima sam pričao su da se čeka 6 pa neki i do 12-13 mjeseci, a to mi nikako ne ide u korist jer cu morati registrirati automobil u tom periodu što će biti nemoguće ako nije na moje ime.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 1 minutu, MadHatt3r je napisao:

Znači opcije su mi da vratim auto i uzmem novac nazad ili da cekam ostavinsku za koju mi nitko ne garantira da ce se održati prije nego registracija istekne?

Tako je, a možete i tražiti od prodavatelja da požuruje zakazivanje ostavinske rasprave i da se pri tome poziva baš na činjenicu potrebe registriranja automobila.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 3 minuta, Borbena7 je napisao:

Tako je, a možete i tražiti od prodavatelja da požuruje zakazivanje ostavinske rasprave i da se pri tome poziva baš na činjenicu potrebe registriranja automobila.

U redu , hvala vam puno na brzim odgovorima i vašem vremenu.

Lijep pozdrav.

uređeno: od MadHatt3r
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija