Jump to content

Croatia osiguranje, ozljeda na radu


toma49ka

Preporučene objave

Postovani. Djelatna sam vojna osoba.

Svi imamo placeno osiguranje u croatia osiguranju. Imao sam prometnu nezgodu, dok sam isao na posao, priznali su ozljedu na radu.

Za prometnu nesrecu nisam kriv, te sam pretrpio 2 slomljena rebra, bolove u ramenu te natucenje. Utvrdene su lakse tjelesne ozljede. Trazio sam croatiu osiguranje odstetu, te su rekli da nemam pravo na naknadu stete jer nemam stupanj invalidnosti. Imam rok zalbe 15 dana. 

Alianz osiguranje je osiguranje krivca prometne. Te sam od njih dobio naknadu stete za vozilo. Trazio sam njih odstetu za pretrpljene ozljede, ali nisu nista odgovorili. 

Ima li tko iskustva, te kako dalje nastaviti... Hvala svima

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Od Allianza ćete dobiti odštetu (naravno ako imate na nju pravo, a to je ako niste krivi za prometnu, kako ste napisali) - kad liječenje bude dovršeno. Ako se pitate kad je to, to je recimo kad se vratite na posao (bolovanje zaključeno) ili kad budete bilo gdje imali na papiru da ste prošli sve što se je moglo vezano uz ozljede. Ako ste me razumjeli. Recimo, kod uobičajene "trzajne ozljede vrata" je to onda nakon što ste završili fizikalnu, ako su Vas slali na nju. Kod Vas nije bilo operacije ili? Dakle, ako nije, onda kad se ili budete vratili na posao (kopirajte si doznaku kao dokaz za Allianz) ili nekako drugačije završite liječenje (kontrolom nekog liječnika).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Što se ozljede na radu tiče, tražite uvid u ugovor o osiguranju (ali obavezno unutar 15 dana, da još imate vrijeme za žalbu ako se na nju odlučite), da vidite što stoji u njemu kad imate i kad nemate pravo, odnosno za koji slučaj ste osigurani. Ja znam da smo mi recimo (državni službenik, a to ste i Vi, dakle lako da se o istom slučaju radi) osigurani za slučaj smrti ili teškog invaliditeta, tako da ni ja u ovom slučaju ne bi dobila odštetu.

uređeno: od hetta
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne zamaraj se s Croatia osiguranjem. Odbili su ti zahtjev jer njihov cenzor nije utvrdio da je zaostao trajni invaliditet što vjerojatno i nije jer nakon slomljenih rebara i natučenja invaliditet ne zaostaje. CO ne odgovara za štetu nego samo za invaliditet do osigurane svote. Ne postoji nikakav rok od 15 dana za žalbu. Potraživanje s naslova isplate zbog invaliditeta zastarijeva protekom 3 godine od isteka godine u kojoj se dogodio osigurani slučaj, odnosno nastup invaliditeta. Ponavljam, nakon slomljenih rebara, inavliditet u pravilu ne zaostaje.

Allianz je druga stvar. Ono odgovaraju za naknadu štete. Provedite cjelokupno liječenje i podnesite zahtjev za naknadom štete. Angažirajte odvjetnika.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne treba mu odvjetnik. Ja nisam pravnik(tehničke sam struke) i sama sam pisala sve zahtjeve. Dobila sam isti, odnosno maximalni očekivani iznos kao i da sam angažirala odvjetnika (rekli mi sami odvjetnici jer s njima zbog prirode posla koji radim imam čest kontakt, pa smo jednom prilikom diskutirali o mojoj prometnoj). I to više nego sam mislila da bi mogla. I sve je ostalo meni, ovako bi i njega morala platiti. I to ako bi odradio svoj posao.

Sve što mi je trebalo saznala sam preko neta.

Ne može doduše to svatko, ali nije da sam baš iznadprosječno inteligentna ili sposobna, pa....

Edit: Doduše, ono što ne znam je kad nastupa neka od zastara. Vidim da je autor teme još 2019-te imao tu prometnu, pa mi sad sve skupa malo "smrdi".

uređeno: od hetta
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 sati , hetta je napisao:

Ne treba mu odvjetnik. Ja nisam pravnik(tehničke sam struke) i sama sam pisala sve zahtjeve. Dobila sam isti, odnosno maximalni očekivani iznos kao i da sam angažirala odvjetnika (rekli mi sami odvjetnici jer s njima zbog prirode posla koji radim imam čest kontakt, pa smo jednom prilikom diskutirali o mojoj prometnoj). I to više nego sam mislila da bi mogla. I sve je ostalo meni, ovako bi i njega morala platiti. I to ako bi odradio svoj posao.

Sve što mi je trebalo saznala sam preko neta.

Ne može doduše to svatko, ali nije da sam baš iznadprosječno inteligentna ili sposobna, pa....

Edit: Doduše, ono što ne znam je kad nastupa neka od zastara. Vidim da je autor teme još 2019-te imao tu prometnu, pa mi sad sve skupa malo "smrdi".

Hvala. CO mogu odbaciti, jer nemam stupanj invalidnosti. Aliaz nije nista odgovorio, te cu ih jos kontaktirati. Vjerovatno je duza procedura jer je osoba stranac koja je krivac za osiguranje. 

Istina da je bilo 2019.godine u 9. mjesece. Zastara tek ide nakon 3 godine. Tek sada podnosim odstetu, jer sam magnetnu cekao skoro godinu dana, te pregled kod fizijatra 4 mjeseca cekanja, te ostale kontrole. tak da se nakupilo vrijeme

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 7 minuta, toma49ka je napisao:

osoba stranac koja je krivac za osiguranje

Vozilo je bilo stranih registarskih oznaka? Osiguranje je Allianz, ali inozemni Allianz? 

 

Ako je tako, odštetni zahtjev se podnosi Hrvatskom uredu za osiguranje (HUO), a ne hrvatskom osiguratelju istog imena. 

HUO će po primitku zahtjeva predmet uputiti nekom od osiguratelju u RH na likvidaciju. 

Dođe li do tužbe, pasivno legitimira je HUO. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Jack_Butler je napisao:

Vozilo je bilo stranih registarskih oznaka? Osiguranje je Allianz, ali inozemni Allianz? 

 

Ako je tako, odštetni zahtjev se podnosi Hrvatskom uredu za osiguranje (HUO), a ne hrvatskom osiguratelju istog imena. 

HUO će po primitku zahtjeva predmet uputiti nekom od osiguratelju u RH na likvidaciju. 

Dođe li do tužbe, pasivno legitimira je HUO. 

Tako je, stranac. Odstetu za vozilo sam normalno dobio od naseg alianza, i sve sam preko naseg rijesio. Hvala na info. Budem se jos malo informirao. Zivio

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija