Jump to content

Dostava podataka iz MUP-a


hektik

Preporučene objave

Pozdrav svima!

Pokušavam od MUP-a dobiti podatke koje o meni vode u svojim evidencijama.

Problem je u tome što na zahtjevu kojeg je potrebno ispuniti traže i podatak o točnom nazivu zbirke iz koje se traže podaci te ne prihvaćaju zahtjev ako to nije ispunjeno. Kako do podataka neovisno o zbirci u kojoj se vode, ako ni ne znam koje sve zbirke vode!?

 

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da ne piše ne bi to naveo.

Ako je recimo protiv tebe podnesena kaznena prijava onda napišeš Zbirka u odnosu na osobe protiv koje je pokrenut kazneni postupak (toč.2). Možda je dovoljno napisat iz čl.26 st.1 točke 2,5 i 7?

Inače je pitanje općenito i šturo a ovdje ima opširno kao i opširan odgovor (od listitia_ZD)

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dakle, kada sam prvi put slao zahtjev, pod naziv zbirke upisao sam "SVE".

Odgovor koji sam dobio bio je da je zahtjev nepotpun te da upišem konkretan naziv zbirke. S obzirom da nisam upoznat s konkretnim nazivima zbirke tražio sam da mi se dostavi popis zbirki koje se vode kako bih mogao ispravno ispuniti zahtjev, a na što se MUP oglušio i to sve sada već traje gotovo 3 mjeseca.

Tako da uzevši prethodno iskustvo u obzir, sumnjam da će im se svidjeti ako u zahtjev upišem bilo što što počinje sa "Zbirke" u množini.

Dalje, prema Z koji si naveo, čl. 28. st. 1, svatko ima pravo na uvid u podatke koji se o njemu vode u zbirkama, ali nisam upoznat je li negdje propisano da se za uvid mora podnosti zahtjev niti da je propisana forma zahtjeva. 

Ajmo reći da je moje pitanje zapravo, ima li MUP pravo ignorirati moj zahtjev i odbiti mi uvid u podatke koji se o meni vode ako ne navedem konkretan naziv zbirke?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, sivko je napisao:

Da ne piše ne bi to naveo.

Ako je recimo protiv tebe podnesena kaznena prijava onda napišeš Zbirka u odnosu na osobe protiv koje je pokrenut kazneni postupak (toč.2). Možda je dovoljno napisat iz čl.26 st.1 točke 2,5 i 7?

Inače je pitanje općenito i šturo a ovdje ima opširno kao i opširan odgovor (od listitia_ZD)

 

Ha gle oprosti ali da se razumjem u zakone sada i di je koji ne bih se onda ovdje javljala. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija