Jump to content

Drugostupanjska odluka potvrđena


Igi0101

Preporučene objave

Naime prvostupanjska odluka o rušenju susjedovog dimnjaka koji mi narušava kvalitetu imovine tj. štete na fasadi kuće potvrđena je drugostupanjskom odlukom Ministarstva graditeljstva u Zagrebu, što sada? Iz ministarstva su mi rekli da se javim odjelu graditeljstva u gradu u kojemu živim međutim šalju me u krug i nitko ništa ne poduzima. Zanima me kome bi se trebala obratiti i i što poduzeti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

OK, znači rješenje je postalo izvršnim trenutkom dostave drugostupanjske odluke stranci.

Uobičajeno je da se u praksi ostavi rok od 8 dana od izvršnosti da stranka-izvršenik postupi po njemu, no ukoliko je i taj rok već protekao, a stranka-izvršenik nije postupio po rješenju, protivnoj stranci (vama) preostaje da traži izvršenje rješenja i to, kod nenovčanih obveza (što je vaš slučaj), prijedlogom kojeg podnosite (u pravilu) prvostupanjskom tijelu (znači onom koje je donijelo rješenje u prvom stupnju).

Nakon toga, to tijelo će donijeti rješenje o izvršenju, koje će precizirati vrijeme, mjesto i način izvršenja (moguće je izvršenje putem trećih osoba na trošak izvršenika ili novčanom kaznom odnosno lupanjem po džepu izvršenika).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija