Jump to content

upad u stan


cfm

Preporučene objave

dobar dan

evo danas mi se dogodila situacija da mi je stric upao u stan za kojeg on smatra da on njemu pripada..dosao je s busilicom i skinuo bravu i stavio novu

mi smo to vidjeli sve s prozora-zivimo povise- ja sam i snimio i slikao s kamerom kad je dosla policija rekli su mi ne mozemo nista nisu htjeli ni papire vidit gdje stoji po rjesenju o nasljedivanju da taj stan pripada meni i mojoj majci,rekli su morate to kod odvjetnika privatno gonit

mene zanima zar policija ne moze to sluzbenim putem to procesuirat i policajac mi je rekao da se ne racunaju moje snimke ne shvacam snimio sam ga na svome posjedu?

mi zivimo u kuci s dva kata i podrumom nije etazirano ni uknjizeno samo je legalizirano

po rjesenju mome stricu pripada podrum ali se on ne slaze s tim pa je uzeo i taj stan sada(u njemu nitko nije zivio) i prije smo imali probleme s njim i dolazila je policija zbog uznemiravanja i sad se ovo dogodilo..ako ima itko kakav savjet,.hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 12 sati , drot13 je napisao:

Stric isto živi na toj adresi? Je li bilo kakvog kontakta (razgovora) između vas?

On ne zivi ali ima stan u prizemlju koji je prazan da bi sad preuzeo i taj stan na prvom katu. Policija je bila nista nisu napravili nisu ga ni zaustavili rekli su to ide privatnom tuzbom..sad idem po zapisnik od policije

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...
Prije 4 minuta, cfm je napisao:

A nakon tog roka je ne mogu podnjeti? 

Ne, iz razloga što je rok prekluzivan,nakon čega gubite posjedovnu zaštitu. 

 

Prije 5 minuta, cfm je napisao:

Ako probam s kaznenom prijavom otić na odvjetništvo prijavit

Ne znam što bi vam po tom pitanju napisao, da li će DO u svemu tome vidjeti obilježja kaznenog djela je pitanje. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 8 minuta, cfm je napisao:

moram li je osobno odnjeti na Općinski sud i plaćam li odmah sudsku pristrojbu ili ako pošaljem preporučeno poštom hoće li onda doći prekasno na Sud?

Obveza pristojbe nastaje podnošenjem podneska, a koja se određuje prema vrijednosti spora.

Dakle u vašem slučaju vrijednost spora je 5.000,oo KN, pa je pristojba 200,oo KN. 

Trenutak predaje podneska pošti se smatra kao trenutak podnošenja sudu. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 6 minuta, cfm je napisao:

Moram li obavezno navesti i vrijednost spora u tužbi?

Zašto ne bi naveli, tužba mora biti uredna, ako ne odredite vi, odrediće sud, tako da s tim niste ništa postigli. 

 

Prije 6 minuta, cfm je napisao:

ja plaćam pristrojbu Sudu kada budem dobio poziv za Sud ili?

Ako to niste učinili uz predaju podneska tužbe, sud će vas pozivom pozvati na plaćanje pristojbe. 

 

Prije 6 minuta, cfm je napisao:

ja nisam upisan kao vlasnik te nekretnine već sam nasljednik prema pravomoćnom rj.o nasljeđivanju mogu li ipak tu tužbu podnjeti?

Vlasništvo nije zapreka za posjedovnu zaštitu, no u prilog vam svakako ide i pravomoćno rješenje o nasljeđivanju. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mora li vrijednost spora biti vrijednost tog stana ili npr.brave koju je on skinuo i stavio novu..jer meni je teško odrediti vrijednost stana ovako sada kada nije ni upisan na moje ime

Ja imam i svjedoke koji znaju da sam se do tog datuma i koristio tim prostorom moram li i njih navesti i hoce li i oni biti onda pozvani na prvom ročištu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 1 minutu, cfm je napisao:

Mora li vrijednost spora biti vrijednost tog stana ili npr.brave koju je on skinuo i stavio novu..jer meni je teško odrediti vrijednost stana ovako sada kada nije ni upisan na moje ime

Ne čitate što vam pišem, vrijednost spora u vašem slučaju je određena zakonom(5.000,oo KN) 

 

Prije 3 minuta, cfm je napisao:

Ja imam i svjedoke koji znaju da sam se do tog datuma i koristio tim prostorom moram li i njih navesti i hoce li i oni biti onda pozvani na prvom ročištu

Naravno, svjedoci su vid dokaznog sredstva, naravno treba i druge dokaze priložit(zapisnik ili službenu zabilješku policije, rješenje o nasljeđivanju)., no pored svega treba kvalitetno sastaviti tužbu i tužbeni zahtjev koji tražite da sud usvoji. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija