Jump to content

Za koga smije raditi paušalni obrt


adriatic111

Preporučene objave

Pozdrav

imam otvoren paušalni obrt za IT i usluge dizajna. Čuo sam da obrt ne smije raditi za društvo djelatnost za koju društvo već ima zaposlenog. Npr ako društvo ima zaposlenog dizajnera obrt ne smije raditi dizajn za takvo društvo, čak niti izdati samo jedan račun za usluge. Da li je to točno. Priznajem da mi to nema smisla ali ipak bih želio provjeriti, hvala.

uređeno: od adriatic111
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

To je čista - dezinformacija.
Paušalni obrt mora samo paziti u svoje zakonske okvire - isto kao firme koje rade van sustava PDV -a 

moraju voditi računa da ne pređu - limit - 300.000. kn - pa večina - koji imaju takvu firmu - otvore i Obrt -
Kad dođu blizu cifri od 300.000. - onda fakture šalju preko Obrta - jer neče prestati raditi zadnja 3.mj
jer bi prešli romet od 300 000, i ušli bi u sistem PDV -a - i sam sam nekima savjetovao da otvore i <Obrt - i u večini slučajeva - ako se firma zove - Markus - to ime je slobodno - pa im se i firma i Obrt jednako zovu.

Recimo - projektant - firma radi manje objekte i projektant odradi - projekat - a, gdje je <Statčar -

neče ga zapošljavati . jer mu treba 1 u 3.mj.

Ili projektant te firme - kasni - bolovanje - itd - zašto ta firma ne bi smjela angažirati vas

da zvršite pomočne zgrade itd.

Paušalni Obrt - za uređenje okoliša - košenje trave - Vas neka firma angažira za košenje trave oko 

upravne zgrade - a, skoro  svi mški u firmi, kad dođu kuči - kose dvorište sa istom kosilicom.

poz

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija