Jump to content

Plaćanje putnog troška


neznamnis

Preporučene objave

Putujem svakodnevno autom na posao i problem je sto trosak prijevoza koje poslodavac plaća nije dovoljan za moje mjesecne potrebe dolaska i odlaska sa posla te sam primoran dio troska sam podmirivati.

 

Poslodavac bi trebao isplacivati kn po km od doma do posla te bih tako pokrio troskove goriva.

Poslodavac placa 1kn po km samo do prve stanice ZET autobusa sto je oko trecina puta a ostalo placa u obliku naknade iznosa mjesecne karte zeta.

Taj iznos mi nije dovoljan mjesecno.Ni blizu.U obracunu placa mi je receno da poslodavac tako moze placati putne troskove i da je svima isto iako osobno poznajem nekoliko ljudi kojima je u cijelosti placen iznos kn po km od mjesta stanovanja do posla.

Mogu li ista poduzeti po tom pitanju?

LP

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Radim u bolnici i prema ugovoru su duzni placati putne troskove.Jedino je problem sto se nekima placa kn po km kompletno a nekima(poput meni)kn po km samo do grada a dalje cijena ZET mjesecne karte sto meni ne pokriva troskove te prakticki ispada da pola prijevoza placam sam sebi.

Ne znam po kojim kriterijama odredjuju i kako je moguce nekome puna cijena kn po km za citavu relaciju a nekima samo do grada.

 

Receno mi je da je tako poslodavcu isplativije nego placati kn po km.

 

To sto onda sam sebi placam pola troskova prijevoza ocito ih ne zanima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

(16) Službeniku i namješteniku se naknada troškova prijevoza isplaćuje najkasnije do 15-og u mjesecu za prethodni mjesec, s time da se neće isplatiti za dane godišnjeg odmora, rodiljnog i roditeljskog dopusta, privremene spriječenosti za rad i za druge dane kada zaposlenik više od dva dana uzastopce nije u obvezi dolaska na posao.

npr. 1 ili 2 dana godišnjeg ili 1ili 2 dana bolovanja ...da li se umanjuje mjesečna karta?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija