Jump to content

Aneks predugovora


Asturias

Preporučene objave

Poštovani,

da li mi netko može ukratko objasniti kako treba glasiti aneks predugovora kad je u pitanju promjena jednog od potpisnika ugovora.

Naime, predugovor o kupoprodaji stana  je potpisao moj pokojni otac a ja sam nasljedila prava po tom predugovoru (rješenje o nasljeđivanju). Sada je potrebno napraviti aneks tog predugovora gdje bi ja bila potpisnik na mjestu oca a drugi potpisnik ostaje isti. I da li postoji rok u kojem se ta izmjena mora napraviti?

Unaprijed zahvaljujem...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U biti ništa komplicirano.

Aneks Predugovora o kupoprodaji nekretnine sačinjenog i potpisanog dd.mm.yyyy te ovjerenog kod JB XY pod poslovnim brojem Ovr-xy.

I/Temeljem činjenice smrti (predmnijevam da je pok. otac prodavatelj) Prodavatelja XY iz članka X navedenog Predugovora, te Rješenja o nasljeđivanju, kupac YX iz članka X Predugovora i pravni sljednik iz Rješenja o nasljeđivanju, suglasni su da se članak X Predugovora mijenja i glasi:

(tu upisujete svoje podatke), u daljnjem tekstu prodavatelj, 

YX, u daljnjem tekstu kupac,...

II/Ostale odredbe Predugovora ostaju iste.

III/Ugovorne strane svoju suglasnost na ovaj aneks Predugovora potvrđuju svojim potpisom.

U______________,dana___________2021 godine

Prodavatelj:                                  Kupac:

 

Nekakovog roka nema ali naravno da se treba napraviti prije sačinjavanja glavnog ugovora.

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , Spitfire je napisao:

U biti ništa komplicirano.

Aneks Predugovora o kupoprodaji nekretnine sačinjenog i potpisanog dd.mm.yyyy te ovjerenog kod JB XY pod poslovnim brojem Ovr-xy.

I/Temeljem činjenice smrti (predmnijevam da je pok. otac prodavatelj) Prodavatelja XY iz članka X navedenog Predugovora, te Rješenja o nasljeđivanju, kupac YX iz članka X Predugovora i pravni sljednik iz Rješenja o nasljeđivanju, suglasni su da se članak X Predugovora mijenja i glasi:

(tu upisujete svoje podatke), u daljnjem tekstu prodavatelj, 

YX, u daljnjem tekstu kupac,...

II/Ostale odredbe Predugovora ostaju iste.

III/Ugovorne strane svoju suglasnost na ovaj aneks Predugovora potvrđuju svojim potpisom.

U______________,dana___________2021 godine

Prodavatelj:                                  Kupac:

 

Nekakovog roka nema ali naravno da se treba napraviti prije sačinjavanja glavnog ugovora.

 

 

 

Hvala Vam puno na pojašnjenju. Zaboravila sam napisati da je pokojni otac u ovom ugovoru kupac, ali pretpostavljam da se onda samo promijene ugovorne strane?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 mjeseci kasnije...

dobar dan! 

Možete mi molim vas reći što bi trebalo napraviti ako su se promijenile okolnosti predugovora o kupoprodaji nekretnine. 

Naveden rok iseljenja u predugovoru je 1.9. no strane su se sporazumno dogovorile da ce to ipak biti kasniji rok zbog promijenjenih okolnosti na strani prodavatelja. 

Pise se li se promijeneni rok iseljenja u aneks ugovora?

hvala! :))

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija