Jump to content

Prometna nezgoda


Golf321

Preporučene objave

Poštovani,

Dogodila mi se prometna nesreća (oduzeta prednost prolaska na križanju sa semaforom,pokriveno videonadzorom). Lakše ozlijeđen bez svijesti sam odvežen u bolnicu,gdje je nakon dva sata došla policija i izmjerila mi sa tolerancijom malo manje od 1.00 promila. Vadili su mi krv,i dao sam urin. Ono što mene zanima,kad kazna stigne hoće li to bit ovih malo manje od 1 promila mjereno dregerom ili mogu očekivati nešto drugo. Urin predpostavljam da je uzet zbog testa na drogu. Hvala i lp.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Krv će se poslati na vještačenje radi utvrđivanja točne koncentracije alkohola (dreger nije pouzdan), a do toga se dođe metodom tzv. raspada alkohola, za koju postoji odgovarajuće mjerilo koje uzima u obzir vrijeme konzumacije alkohola, vrijeme izuzimanja krvi, spol, dob i konstituciju.

Uglavnom, koncentracija će biti utvrđena kakva je bila u trenutku prometne nesreće.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Poštovani,javljam se opet u vezi ove teme.

Imali ste pravo,na osnovu vještačenja je utvrđeno da sam imao preko 1 promila alkohola. U zapisniku stoji da drugi vozač kaznjen zbog izazivanja prometne nesreće oduzimanjem prednosti u svezi članka 293 stavka 2.

Protiv mene se izdaje prekršajan nalog zbog alkohola i pojasa u svezi isto članka 293 stavka 2.

Ako biste mi mogli reći,trebam li očekivati kaznu uvećanu za članak 293 stavka 2,pošto ja nisam izazvao prometnu nesreću?

Hvala na odgovoru i lp.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija