Jump to content

nadstrešnica na legalnom objektu


andrijavukorepa

Preporučene objave

Na legalan objekt sam naslonio nadstrešnicu površine manje od 20m2 te bi je sad trebao legalizirat. Dakle, postojeći krov sam produžio te na taj način natkrio dio terase te formirao nadstrešnicu. Završetak nadstrešnice je naslonjen na dva betonska stupa. Koja je procedura za legalizaciju kompletnog  objekta koji je nadograđen sa tom ilegalnom nadstrešnicom?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bez građevinske dozvole i glavnog projekta može se graditi:
 slobodnostojeća ili sa zgradom konstruktivno povezana nadstrešnica, tlocrtne površine do 20 m², izvan tlocrtnih gabarita postojeće zgrade
 
Po opisanom, djeluje mi da ste napustili nadstrešnicu na krov te ne znam kako bi to tumačili u uredu za urbanizam. Da li kao rekonstrukciju stambene zgrade ili kao nadstrešnicu. 
, andrijavukorepa je napisao:

20m2 te bi je sad trebao legalizirat.

Ukoliko je riječ o nadstrešnici, ona kao takva je legalna i nema je potrebe legalizirati. Isto tako, prilikom upisa u katastar, geodeta se u elaboratu pozove na članak Pravilnika o jednostavnim i drugim građevinama i radovima 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 9 sati , mutavi je napisao:
Bez građevinske dozvole i glavnog projekta može se graditi:
 slobodnostojeća ili sa zgradom konstruktivno povezana nadstrešnica, tlocrtne površine do 20 m², izvan tlocrtnih gabarita postojeće zgrade
 
Po opisanom, djeluje mi da ste napustili nadstrešnicu na krov te ne znam kako bi to tumačili u uredu za urbanizam. Da li kao rekonstrukciju stambene zgrade ili kao nadstrešnicu. 

Ukoliko je riječ o nadstrešnici, ona kao takva je legalna i nema je potrebe legalizirati. Isto tako, prilikom upisa u katastar, geodeta se u elaboratu pozove na članak Pravilnika o jednostavnim i drugim građevinama i radovima 

Skinio sam stari crijep sa legalnog, starog krova te postavio novi crijep na stari dio i na nadstrešnicu tako da sad to predstavlja jedno tijelo u smislu krova. Nisam dirao gabarite starog objekta na koji sam naslonio nadstrešnicu nego sam samo, kako sam i opisao, produžio krov za tih dodanih dvadesetak m2 nadstrešnice. Međutim, zbog kosine koju sam morao postić sad je ukupan krov pod nešto drugačijim kutom, nije to nekakva velika razlika, možda desetak cm ali je ipak razlika. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija