Jump to content

Pravo na uvid u liječničku dokumentaciju


Supernova 77

Preporučene objave

Poštovani! Molim odgovor na pitanje slijedeće problematike. Suprug mi je bio hospitaliziran u bolnici nakon teške ozlijede glave. Od 30.01 do 16.03.Bio je operiran, u komi, probudio se. Ima tešku ozljedu i biti će mu potrebna još jedna operacija. 16.03.je upućen na rehabilitaciju u toplice . Dakle, sve ovo vrijeme, ja, njegova majka, djeca, dobivamo šture ili nikakve informacije na telefon. Liječnici su većinom ne zainteresirani za razgovor. Nemamo nikakav papir o ničemu. Nikakvo otpusno pismo, nalaz, ništa. Ne možemo čak niti tražiti drugo mišljenje. E, sad, prvi dan rehabilitacije on je njima pao s kreveta ponovo na glavu. U toplicama se pravdaju da nisu imali sve dokumente, da su snimili glavu, da nema nove ozlijede. Nova informacija je da je i na zadnjem ct - u (u bolnici još, što nama uopće nije niti spomenuto ) imao malo krvarenje, pa da se ne iznenadimo kad oni naprave ct u toplicama da će možda biti na nalazu. Mi kao obitelj niti možemo utvrditi dali i tko laže, tko bi trebao odgovarati i kako i na koju osnovu podići eventualnu tužbu ili pravne korake u ovoj situaciji. Smatramo da je napravljen veliki propust koji bi mogao dovesti do lošeg ishoda i ako sada ne reagiramo bojimo se da će do njega i doći. Molim pomoć, željeli bi doći do njegove medicinske dokumentacije za drugo mišljenje i da imamo uopće uvid što nam se događa sa članom obitelji. Ako mi već možemo poštivati i covid mjere i sve što dolazi s tim i lišeni smo posjeta, suprug nema ni mobitel kraj sebe, očekujemo od zdravstvenih ustanova jednako poštivanje. Unaprijed hvala na odgovoru. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija