Jump to content

Protivljenje iznajmljivanju od strane suvlasnika


patrosinus

Preporučene objave

Suvlasnica sam idealne 1/3 stana (druge dvije trećine su suvlasnice moje dvije sestre) te je to jedina nekretnina koju posjedujem. Stan se sastoji od 3 sobe, kupaonice, kuhinje te dnevnog boravka (ne postoji pisani dogovori, vlasništvo nije etažirano). Odnedavno koristim svoju 1/3 živim sama u stanu, dvije sestre su odlučile ne živjeti u stanu, no ulazak i boravljenje im nije onemogućeno s moje strane. Sestre su sad odlučile koristiti pravo na svoje 2/3 davanjem u najam tj. 2 sobe (+ zajedničke prostorije), ali se ja tome protivim.

Moja nedoumica je imam li pravo zabraniti iznajmljivanje (s obzirom da ništa od cijelog stana nije doista podijeljeno -sve je svačije), trebaju li one moju suglasnost te u slučaju da se protivim, moram li im isplaćivati neki iznos koji bi one dobile od iznajmljivanja? Sestre imaju druge prihode (posao, socijalno).

U slučaju da dođe do najma i korištenja zajedničkih prostorija, na koji način je najbolje zaštititi "svoj dio", namještaj, uređaje, stvari u slučaju oštećenja u najmu (s obzirom da sve tri polažemo pravo na navedeno)? Prosto rečeno, kako da se osiguram da popravke neću morati plaćati (samo) ja zbog njihovog nemarnog iznajmljivanja?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, patrosinus je napisao:

 

 

, patrosinus je napisao:

Sestre su sad odlučile koristiti pravo na svoje 2/3 davanjem u najam tj. 2 sobe (+ zajedničke prostorije), ali se ja tome protivim.

Dogovorile ste se da svatko ima svoju sobu, a da zajednički koristite ostale prostorije?

, patrosinus je napisao:

trebaju li one moju suglasnost te u slučaju da se protivim, moram li im isplaćivati neki iznos koji bi one dobile od iznajmljivanja?

Ukoliko se protivite, a koristite cijeli stan, posve osnovano bi bilo njihovo potraživanje najamnine u odnosu na Vas.

, patrosinus je napisao:

U slučaju da dođe do najma i korištenja zajedničkih prostorija, na koji način je najbolje zaštititi "svoj dio", namještaj, uređaje, stvari u slučaju oštećenja u najmu (s obzirom da sve tri polažemo pravo na navedeno)? Prosto rečeno, kako da se osiguram da popravke neću morati plaćati (samo) ja zbog njihovog nemarnog iznajmljivanja?

Strogim ugovornim definiranjem prava i obveza.

uređeno: od Borbena7
Omaška
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija