Jump to content

Kako najbolje prepisati imovinu na jednog dijete, a ne na drugo?


KaubojX

Preporučene objave

 

Naime, znam da ovo nisu želje i pozdravi rubrika, al bi me zanimao generalni savjet oko imovine...

Roditelji već stari, dva punoljetna djeteta, jedan okay, drugi bitanga. Jednom žele ostaviti sve, drugo ništa. Kako to najbolje riješiti?

Oporuka, rukom pisana? Otići do advokata, javnog bilježnika, onaj regisrtar oporuka....?

Ugovor od onom održavanju, gdje sve nako smrti jednog od roditelja odlazi onome iz ugovora?

Odmah prepisati imovinu na dobrog sina?

Kako da se preskoči onaj nužni dio? Jel' uopće vlasnik nečega može sve prepisati na XY osobu?

 

Kakve su posljedice, ako taj "loši" sin ima djecu, određeni tjelesni invaliditet, problem sa živcima, lošim stvarima, itd...Mislim ne brine se za starce, živi na njihovoj grbači, itd...

Ima svoju mirovinu,...

 

Što se događa sa nasljeđeljnom imovinom kada se netko odrekne hrvatsko državljanstva?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 7 sati , KaubojX je napisao:

Oporuka, rukom pisana? Otići do advokata, javnog bilježnika, onaj regisrtar oporuka....?

Ugovor od onom održavanju, gdje sve nako smrti jednog od roditelja odlazi onome iz ugovora?

Odmah prepisati imovinu na dobrog sina?

Kako da se preskoči onaj nužni dio? Jel' uopće vlasnik nečega može sve prepisati na XY osobu

Općenito ugovor o doživotnom i dosmrtnom uzdržavanju na posredan način isključuje pravo na nužni dio za razliku od darovanja i oporuke kao besteretnih raspolaganja, međutim nekad je bolja i oporuka, odnosno darovanje nego ugovor koji u biti prikriva nešto drugo. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija