Jump to content

Likvidacijska imovina

Preporučene objave

Imamo jedinstveni slucaj gdje je tvrtka iz likvidacije vracena u likvidacijsku imovinu da se dovrsi nas sudski postupak kojeg je vlasnik uspjesno zatajio. Ipak odlukom visokog trgovackog suda tvrtka je iz likvidacije vracena u likvidacijsku imovinu i u tijeku je sudski postupak. Kako je vlasnik pri tom prevario i druge vazne igrace koji nisu mogli u tom statusu nastaviti svoje sudske postupke uspjelo im je tvrtku vratiti jos korak naprijed tj u stecajni postupak. Treba se odrzati prvo stecajno rociste a mi smo dobili nepravomocnu presudu i likvidacijski upravitelj likvidacijske imovine je ulozio zalbu. Buduci da za ovako nesto nikada nismo culi a drugostupanjski sud jos nije rjesio zalbu likvidacijske imovine ne znamo trebamo li nesto poduzeti prije prvog stecajnog rocista(mijenjati, tj dostaviti neki podnesak zupanijskom sudu o izmjeni statusa tuzenika koji se zalio na prvostupanjsku presudu)?

Podijeli na drugim stranicama

Ovo je stvarno,, rijedak slučaj - nešto poput, >oživljavanja< brisane firme, po žalbi osnivača.
Ali, ako ste kako kažete, dobili - Likvidacijskog upravitelja - to mora biti naznačeno u sudskom registru.
Po tome, vi nema te više nikakva upravljačka prava, jer to sad sve riješava likvidacijski upravitelj,
kao, kod stečaja - gdje sva nadležnost prelazi na stečajnog upravitelja.
Iskreno, trg. pravom se intezivno bavim, od 2003.g. - a, na Legalisu sam od 2014, ali prvi put čujem za 
pojam - Likvidacijski Upravitelj.
Likvidacija mi nije, nepiznanica, kao i to, da osnivač može imenovati likvidatra po svom izboru, ali, da sud
odredi ( meni do sad ne poznata funkcija) Likvidacijskog Upravitelja.
poz
P.S - Na VTS-u, se sve sporo odvija - ja sam čekao, drugostupanjsku presudu, nešto više od 5.g.
Jer, puno je trg. sudova, i njihovih ispostava, i sve žalbe sa svih trg. sudova idu na VTS -, a on je samo jedan.

, frenki zg je napisao:

Ovo je stvarno,, rijedak slučaj - nešto poput, >oživljavanja< brisane firme, po žalbi osnivača.
Ali, ako ste kako kažete, dobili - Likvidacijskog upravitelja - to mora biti naznačeno u sudskom registru.
Po tome, vi nema te više nikakva upravljačka prava, jer to sad sve riješava likvidacijski upravitelj,
kao, kod stečaja - gdje sva nadležnost prelazi na stečajnog upravitelja.
Iskreno, trg. pravom se intezivno bavim, od 2003.g. - a, na Legalisu sam od 2014, ali prvi put čujem za 
pojam - Likvidacijski Upravitelj.
Likvidacija mi nije, nepiznanica, kao i to, da osnivač može imenovati likvidatra po svom izboru, ali, da sud
odredi ( meni do sad ne poznata funkcija) Likvidacijskog Upravitelja.
poz
P.S - Na VTS-u, se sve sporo odvija - ja sam čekao, drugostupanjsku presudu, nešto više od 5.g.
Jer, puno je trg. sudova, i njihovih ispostava, i sve žalbe sa svih trg. sudova idu na VTS -, a on je samo jedan.

Nisam naglasila pa razumijem da niste shvatili, cekamo presudu sa zupanijskog suda, pa nas zanima dali trebamo poslati na zupanijski sud neki podnesak da nastavljamo postupak. Sve je to presedanski pa mi zakon puno i ne pomaze nazalost

Tvrtka je izbrisana, mi nismo vlasnici tvrtke vec sa tvrtkom imamo spor, imamo nepravomocnu presudu sa opcinskog suda u nasu korist i sad cekamo presudu zupanijskog da ne ostane i dalje nejasnoca. Samo nam je pitanje dali saljemo sad na zupanijski sud neki podnesak da nastavljamo postupak s novim subjektom ili cekamo prvo stecajno rociste. Nesto kao nastavak postupka i onda ime novog subjekta likvidacijska imovina u stecaju itd itd

Najprije je vlasnik proveo postupak likvidacije, vts je vratio subjekta da se zavrsi spor s nama, tu su se ukljucili i drugi vjerovnici skoro izbrisane tvrtke, nakon toga je vts ponovno vratio subjekt ovaj put da stecajni sudac odluci o tome hoce li se i moze li se provesti stecaj. Nas postupak na zupanijskom sudu je u tijeku i naravno cekamo vec podosta vremena, da ne govorimo da je i tu bilo nekih zastoja u najmanju ruku upitnih

Zanimljiv slucaj dode mi da znanstveni rad napisem o ovome hehe

Prije 33 minuta, Ana1989 je napisao:

Tvrtka je izbrisana, mi nismo vlasnici tvrtke vec sa tvrtkom imamo spor, imamo nepravomocnu presudu sa opcinskog suda u nasu korist i sad cekamo presudu zupanijskog da ne ostane i dalje nejasnoca. Samo nam je pitanje dali saljemo sad na zupanijski sud neki podnesak da nastavljamo postupak s novim subjektom ili cekamo prvo stecajno rociste. Nesto kao nastavak postupka i onda ime novog subjekta likvidacijska imovina u stecaju itd itd

Nebi bilo loše, poslati dokumentaciju , da je firma i dalje >živa<, odete u trg sud, i izvadi te - Pravni status, za tu tvrtku - taxa - 20.kn, i to dostaviti sudskom viječu,, da protu stranka nebi mogla manipulirat - da je firma >mrtva<,, a od mrtvaca se ne može ništa naplatiti.

Uključi se u diskusiju

If you have an account Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

• Napravi novi...