Jump to content

Doo izbrisan iz registra


aleksandar93

Preporučene objave

Dobar dan.

- Doo aktivan 10-14.

- Doo izbrisan prije 7 dana.

- Upisano u sudski registar.

- Prestanak i brisanje uslijed zaključenja likvidacijskog postupka. 

-GFI predat uredno  do 2015 iako likvidacija je započela 2014 ( nedostatak novca) i napravljen završni GFI.

- Mislim da je to po skraćenom postupku od bilježnika do brisanja otprilike 10 dana.

 

 

Pitanja 

- Da li je bilježnik sam poslao u FINU završni GFI ili ću ja morati to napraviti sam? 

- Kad je tvrtka brisana koliko moram još GFI ja predavati FINI ako moram?

- Da li bi sud zatvorio prestankom i brisanjem Doo a a da nije predat GFI u FINU?

- Nemam original GFI nego kopije jer je bilježnik zatražio originale i zatražio da potpišem kopije. 

- VAŽNO: Ako GFI nije predat u FINU koliko imam vremena za to i koliko će biti kazna za mene što nisam otišao predati ga u FINU a doo je već izbrisan?

- Predat je uredno dok je doo radio po zakonskom roku i napravljen je i završni koji je predat sudu po traženju bilježnika ali napominjem da ne znam da li je predat u FINU od strane bilježnika ili knjigovođe.

-Nitko mi nije rekao da ja to trebam sam obaviti ako trebam.

- Da li trebam otići u poreznu i javiti referentu da je doo izbrisan?

- Trebam li otići u HGK da im predam poslovne knjige i što ako ih ne mogu naći?

 

Internet je prepun oprečnih informacija.

Hvala svima.

 

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1) Morate sami podnijeti GFI u roku od 90 dana od dana brisanja, bilježnik nema apsolutno nikakve veze s predajom GFI-jeva

2) Za 2020. morate predati GFI i još jedan GFI od 1.1.2021. do dana likvidacije, nakon toga više nema predavanja GFI-jeva

3) Bi, ali vas to ne bi spasilo kazne od nepredavanja izvještaja

4) Odgovorio sam u prvom odgovoru, kazna je do 5000 kn za odgovornu osobu i još 10-100 tisuća za firmu koju ćete vi morati platiti jer odgovarate za sve dugove svojom imovinom dvije godine od dana brisanja

5) Nećete se izvući na to "nisam znao" jer ste bili dužni prije pokretanja likvidacije provjeriti sve

6) Koliko ja znam to porezna saznaje od trgovačkog suda 

7) Kad sam zadnji put imao susret s likvidacijom po skraćenom postupku HGK još uvijek nije preuzimala poslovne knjige nego su se predavali na trgovački sud. Poslovne knjige se moraju predati na čuvanje. 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala puno na odgovoru.

1)imam GFI od 2014 do drugog mjeseca 2021 godine. sve skupa bez odvojenosti po godinama jer je doo u likvidaciji od 2014 i od 2014 nisam radio sa njime. ništa dugova prema nikome. znači datum otkad je sud proglasio da je doo u likvidaciji do zadnjeg dana kad je knjigovođa napravila GFI da se službeno treba zatvoriti.

2)trgovački sud mi je već izbrisao doo iz registra

3)da li mogu predati taj skupni ili ih knjigovođa mora napisati novi GFI i odvojiti po godinama.

4) imam samo kopije jer jedan original je u sudu (bilježnik je zatražio original za sud) a jedan u poreznoj. da li bi mogao biti problem ako im dam kopiju GFI umjesto originala?

hvala

 

 

pošto je meni izbrisan doo 24.03.2021 imam vremena do 24.06.2021?

neću dobiti kaznu jer nisam GFI predao prije brisanja iz registra?

hvala još jednom

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Osim hvala ne znam što reći.

Ja nisam predao GFI otkad je doo u likvidaciji.

Sad trebam predati taj završni.

Nikad mi nije došla kazna od fine. Nadam se ni da neće. Gospođa u fini je nešto gledala u kompjuter i vidjela je da nema poslate kazne za sve ove godine.

A pošto je doo brisan iz registra:

1) da li će mi doći?

Onako naivno pitam mora li doći ta kazna obavezno?

2) otkada je zastara pošto je sada 2021?

Odnosi li se zastara na 2015-16-17?

3) može li doći i poslije kad je doo brisan iz registra i predat finalni GFI fini? Koliko još moram strahovati da budem iskren?

Zahvaljujem na strpljenju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • drot13 je promijenio naziv u Doo izbrisan iz registra

Hvala vam puno gospodine Miljko.

Hvala i što ste tagali gosp. Frenkija ZG. Nadam se da će znati malo više.

Najvažnije mi je pitanje do kada moram strahovati da će mi doći za doo ili za mene kao bivšeg direktora. 5,10,20 godina? 

Ako sam dobro shvatio 2015 je otpala zbog zastare. 2022 će i 2016.

Prekršaj sam napravio ne zbog koristi nego iz neznanja. Kad god je došlo nešto iz porezne ja sam to u roku od jednog dana riješio. Došla mi je davno opomena da nisam ispunjavao neke kartice i odmah taj dan sam otišao i sredio. Odobrili su mi izlazak iz PDV-a i to sam odmah sredio čim je došla obavijest. Čim sam saznao da treba izvadak iz registra za stvarne vlasnike riješio sam što sam brže mogao. Čim sam predao doo na likvidaciju stavio sam i one obavijesti o ne dugovanju. Sve uredno napravljeno i plaćeno. 2014 mi je došlo da se u sudski registar upisuje moj doo u likvidaciji. Nije mi cilj izbjeći kaznu ako dođe, cilj je da mi ne bude 100000 kuna i da mi uništi egzistenciju. Ako me pozovu na sud ne mislim lagati ni izvlačiti se. Da sam znao što treba napravio bih to kao i sve drugo do sada. Samo bih želio kaznu da me ne uništi novčano do kraja života. 

Oprostite za dugi post i hvala još jednom. Internet šteka pa ako dobijete 50 istih odgovora to je zato.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , aleksandar93 je napisao:

Hvala vam puno gospodine Miljko.

Hvala i što ste tagali gosp. Frenkija ZG. Nadam se da će znati malo više.

Najvažnije mi je pitanje do kada moram strahovati da će mi doći za doo ili za mene kao bivšeg direktora. 5,10,20 godina? 

Ako sam dobro shvatio 2015 je otpala zbog zastare. 2022 će i 2016.

Prekršaj sam napravio ne zbog koristi nego iz neznanja. Kad god je došlo nešto iz porezne ja sam to u roku od jednog dana riješio. Došla mi je davno opomena da nisam ispunjavao neke kartice i odmah taj dan sam otišao i sredio. Odobrili su mi izlazak iz PDV-a i to sam odmah sredio čim je došla obavijest. Čim sam saznao da treba izvadak iz registra za stvarne vlasnike riješio sam što sam brže mogao. Čim sam predao doo na likvidaciju stavio sam i one obavijesti o ne dugovanju. Sve uredno napravljeno i plaćeno. 2014 mi je došlo da se u sudski registar upisuje moj doo u likvidaciji. Nije mi cilj izbjeći kaznu ako dođe, cilj je da mi ne bude 100000 kuna i da mi uništi egzistenciju. Ako me pozovu na sud ne mislim lagati ni izvlačiti se. Da sam znao što treba napravio bih to kao i sve drugo do sada. Samo bih želio kaznu da me ne uništi novčano do kraja života. 

Oprostite za dugi post i hvala još jednom. Internet šteka pa ako dobijete 50 istih odgovora to je zato.

Kao što je kolega napisao, kolega @Miljko - u zadnje vrijeme se nešto čudno dešava vezano u GFI-a i u smislu, da se više firme ne brišu striktno nakon 3.g. ne podnošenja istog.
U to isto vrijeme je počelo i kažnjavanje - za ne predavanje istog.?!
Ja sam mišljenja, da navedeno nije slučajno.,, i da , po meni, firme za ne predavanje GFI -a neče tako lako iči u brisanje, več dok ih dobro ne kazne.
A, tu je odgovor i vama - po mom mišljenju, i onom što klijenti pišu - kazne če te platiti, za sve protekle godine,  - osim onih koje su ili - koje če otići u zastaru.(a, to ima veze i sa punjenjem proračuna, koji je za 1. tromjesečje, podbacio 50%)
Nažalost, tako je, ne mogu vam davati lažnu nadu.

uređeno: od frenki zg
ispravak
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, frenki zg je napisao:

Dok god ne naplate zaostale rate - dok je firma bila živa.

Dobro ali koliko je to? Trebam strahovati još 5,10,20 godina i čekati da mi fina naplati, ako pošalje? Kad bi tome mogao biti kraj?

Sada je 2021. Nitko mi nije odgovorio postoji li zastara i od kada se računa

Pošto mi je doo brisan iz registra gosp. Miljko je napisao da mogu kazniti samo mene. Kolika bi kazna mogla biti? 

Hvala @Miljko i @frenki zg

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

@frenki zg hvala puno.

znači koliko sam shvatio tu 2015-2019/20 godinu mi mogu poslati kaznu (ako pošalju) i 2035 godine?

još jedna stvar: pošto sam zatvorio 2014 imam problem jer ne mogu za sada pronaći knjigu prometa od doo-a. imam fakture,račune,uplatnice u registratorima ali ne mogu pronaći knjigu prometa.

da li je obavezno to predati trgovačkom sudu i što će biti ako ne predam? 

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 minuta, aleksandar93 je napisao:

@frenki zg hvala puno.

znači koliko sam shvatio tu 2015-2019/20 godinu mi mogu poslati kaznu (ako pošalju) i 2035 godine?

još jedna stvar: pošto sam zatvorio 2014 imam problem jer ne mogu za sada pronaći knjigu prometa od doo-a. imam fakture,račune,uplatnice u registratorima ali ne mogu pronaći knjigu prometa.

da li je obavezno to predati trgovačkom sudu i što će biti ako ne predam? 

hvala

Vezano uz - kazne, koliko godina si preskočio , da nisi predao GFI -e, za toliko ti mogu poslati.

Ako nisi predao za 4.g. mogu ti poslati za svaku godinu - retro - aktivno - ako pošalju.

Što se tiče - Knjige prometa - ona bude u Trgovini - ako te budu tražili, u što ne vjerujem, 

reci da je ostala kod Knjigovotkinje -starije gospođe,, koja je završila u bolnici i poslije  operacije je preminula - njezina čerka i zet, koji žive u Splitu, su prodali naslijeđeni  Stan - a, njima nepotrebne  stvari su odvezli u reciklažno dvorište.

Oni nisu ni znali, da je ona, uz Mirovinu vodila knjige za par firmi - koje nemaju veliki obujam posla.

Evo, to je - recimo , životno prihvatljiv izgovor.

Da ti je netko provalio u radnju - treba prijava policiji i - šta če lopovu - knjiga..itd

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 sati , aleksandar93 je napisao:

Hvala @frenki zg 

Da li doo mora voditi knjigu prometa? Imam sve papire ali tu knjigu prometa ne mogu naći?

Što ako ne predam te knjige trgovačkom sudu?

Da li je obavezno predati ih?

Hvala vama, na portalu Legalis su sva Pravna područja -

tako da če te se vi , ako bude potrebe, ponovo javiti sa nekim pitanjem.

Pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija