Jump to content

Prijenos ljekova preko granica


samuraj1880

Preporučene objave

Pozdrav,

zbog nezadovoljostva pružanja usluge ljecenja preko HZZO-a potrazio sam pomoc preko granice.

Zanima me kako bi carinici gledali na propisani lijek od strane doktora van HR uz naravno predoceni recept, kontakt informacijama ... 

Lijek nije na popisu droga, ali je kontrolirana substanca i ide na recept kod nas i u toj drzavi.

Po taj ljek bi naravno morao ici osobno jednom godisnje u tu drzavu, a vadenje krvi bi obavljao u HR-u

i konzultalcije bi bile online.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hm, onda bi mi to bio problem. Jel moze ljekarna narucivat ljekove koji su odobreni u toj drzavi, a nema ih u tom obliku preko HZZO-a posto naravno kao privatna osoba postom takve stvari ne smim primati? Neprakitcno bi bilo da svako mjesec dana odlazim u tu drzavu po mjesecnu zalihu.  Upravo sam zatrazio pomoc preko granice jer doktori u nas taj problem ne zele ljecit. Htio bi sve to obaviti privatno jer moja doktorica odbija ljecit i propisat terapiju.

uređeno: od samuraj1880
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ljekarna bi mogla naručivati ako je dozvoljen uvoz a ako se prodaju na recept priznat će našeg.A carina ti neće dozvoliti unos/uvoz tone ljekova. moraš pronaći jednog našeg (ili ti) koji bi lijek uzeo u VB i poslao ga iz recimo Francuske recimo Gls-om ili DHL-om jer to ne kontroliraju naši.S obzirom da su Briti izašli iz EU ne znam kako Francuzi gledaju na granici na brdo lijekova.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hm, vidit cu onda kako to izvesti. Pogledam ima li koja ljekarna da narucuje posebne ljekove iz vani jer ne zelim nista postom, pa makar to bilo preko Francuske. Dovoljno je da jedan put otvore i kaznena mi prijava ne gine.

Nasao sam na jednoj stranici nesto sto se zove interventni unos i uvoz lijekova.
Cini mi se da trebaju neka posebna odobrenja od HALMED-a. Moga bi se malo bolje raspitati. Inace, slazem se. Bilo bi cudno da unosim godisnju zalihu, pa makar imao recept.

 

Hvala na odgovoru.

uređeno: od samuraj1880
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 27 minuta, sivko je napisao:

To se ne odnosi na tebe.

Aha, znaci to bi teoretski trebala rjesit ljekarna?  

Prije 26 minuta, G-man je napisao:

Link.

Da, cini se da je to problem. Po ovome maksimalno mogu za 30 dana, al to je zamjenska terapija hormonima koja se daje injekcijama. Jedno pakovanje ( bocica ) je dostatno za 4 mjeseca. 

uređeno: od samuraj1880
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija