Jump to content

Godišnji odmor


ShogunCro

Preporučene objave

Poštovanje,

 

zanima me ako mi netko može pomoci.

Tj dali je uopće legalno ovo što mi u tvrtci rade?
Niže je odgovor direktora na moje pitanje o mojem GO pošto nam je u prošloj 2020 kompletan GO skinut?! zbog korona lockdowna.

Pa me zanima samo nečije stručno mišljenje.

"""""

Bok Alan,

U 2020. godinu si ušao sa 5 dana starog iz 2019. i 21 novog za 2020.

5 dana starog iz 2019 si potrošio u siječnju 2020, prikaz na tablici 1

Ostalo ti je 21 dan novog za 2020.

Njih smo počeli pisati za vrijeme prvog lockdowna od 20.03. do 24 travnja što je ukupno 25 dana, znači 4 više nego si imao.

 Tih 4  umanjimo na GO za 2021 i ostane 17 dana.""""""

 

Koliko je uopće legalno da oni samo tako uzimaju od GO bez da su obavijestili radnika.
Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • drot13 je promijenio naziv u Godišnji odmor

Postoji li odluka poslodavca o korištenju godišnjih odmora za 2020. godinu za vrijeme karantene? Ono što po meni ne bi smjeli raditi jest prenositi više iskorištenog godišnjeg odmora na godišnji za 2021. godinu, jer se godišnji odmor utvrđuje za svaku kalendarsku godinu. Dakle, ako je poslodavac dao više godišnjeg odmora nego što je trebao u godini dana, zbog svoje omaške, po meni to ide na teret poslodavca. Nažalost, konkretnu odredbu o tome ne mogu naći.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Sukladno Zakonu o radu, kao općem propisu radnog prava kojim se radnicima pruža minimalna zaštita, stoji da radnik za svaku kalendarsku godinu ima pravo na minimalno 4 tjedna godišnjeg odmora (iliti 20 dana) - čl.77.st.1.

Ovo pravo je (prema mom sudu) bez iznimke, tj zakonodavac nije ostavio mogućnost poslodavcu da iz bilo kojeg razloga ide ispod tog minimuma.

Prema tome, mišljenja sam da je odluka poslodavca da vam smanji GO za 2021. na 17 dana protupravna, odnosno da svako povećanje godišnjeg ide na njegov teret.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija