Jump to content

Može li se ocu nasilniku osporiti vidjanje djeteta nakon razvoda


martinamimamrma

Preporučene objave

Postovani, predala sam papire za razvod braka. U braku smo bili 3 godine i imamo zajednickog trogodisnjeg sina. U te tri godine suprug me fizicki i psihicki zlostavljao prilikom cega je i prijetio da ce ubiti nase dijete. Sve je prijavljeno policiji i cekamo sud. On je ovisan o alkoholu i unazad 3 mjeseca od kako imamo jako lose odnose uopce ne pita niti kontaktira sa sinom. 
zanima me mogu li ja na sudu na koji cemo ici za razvod traziti da on nipošto ne viđa naše dijete. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Možeš tražiti, obavit će se procjena (socijalci, psiholozi, psihijatri...) i sud će na temelju toga donijeti neku odluku, a može odrediti termine slobodnog viđanja, viđanje u prostorijama centra i u prisustvu djelatnika i dr., a nemoguće je napamet reći kako će odlučiti u ovom konkretnom slučaju.

Možeš se obrati i nekoj od udruga za pomoć žrtvama nasilja, oni imaju i besplatnu pravnu pomoć, pa ti objasne točno kako to ide.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

vezano na nasilje, do pravomoćnosti presude za počinjeno obiteljsko nasilje, czss i sud će vam na to gledati kao na vašu riječ protiv njegove...

czss je dužan po zakonu i protokolu obavijestiti o sumnji na/nasilje nadležna tijela... i kada smo već kod czss, jeste li pokrenula postupak obveznog savjetovanja i prosla prvu medijaciju?

čak i ako bude osuđen, budite spremna na mogućnost da ne samo da neće dobiti zabranu pristupa djetetu već da ćete dobiti i zajedničku skrb.

vezano na alkoholizam, czss i sud će tražiti dokaz da mu je isti dijagnosticiran i/ili da se liječi...

obratite se babama ili ažk za besplatnu pravnu pomoć i obvezno angažirajte odvjetnicu specijaliziranu za obiteljsko pravo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, martinamimamrma je napisao:

Postovani, predala sam papire za razvod braka. U braku smo bili 3 godine i imamo zajednickog trogodisnjeg sina. U te tri godine suprug me fizicki i psihicki zlostavljao prilikom cega je i prijetio da ce ubiti nase dijete. Sve je prijavljeno policiji i cekamo sud. On je ovisan o alkoholu i unazad 3 mjeseca od kako imamo jako lose odnose uopce ne pita niti kontaktira sa sinom. 
zanima me mogu li ja na sudu na koji cemo ici za razvod traziti da on nipošto ne viđa naše dijete. 

Zasto zelite djetetu uskratiti pravo na oca,,,,jer tvrdite da je ovisan o alkoholu,,,to moze samo vjestak,,,,dali znate sto je ovisnost o alkoholu,,,,tri godine braka pa sve tri zlostavljanje pa klasika prijava policiji,,,,mozda ste stvarno propatili cekate sud za sto,,,,,dorh pa izvidne radnje pa potvrda optuznice polako mozda nije za strogi zatvor sto navodite,,,,ne kontaktira sina od tri godine,,,uozbiljite se dok je vrijeme radi djece

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija