Jump to content

Kako pozvati odvjetnika u policijsku postaju?


Pitanja100

Preporučene objave

Pozdrav, zanima me ako sam uhićen i ne zelim davati nikakve izjave niti priznanja, ne zelim reći ništa dok ne dođe odvjetnik. Kako ga pozvati? Mislim na besplatnog drzavnog odvjetnika, jer nemam apsolutno nikakve prihode, znaci ako budem uhićen i jednostavno zelim odvjetnika, mogu li ga ja birati? I kako ga izabrati? Općenito kako ide sve to? 

Unaprijed hvala. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovo nije baš tako jednostavno za odgovoriti, jer ovisi o kakvom bi se točno slučaju radilo.

Postoji naime, branitelj po službenoj dužnosti, branitelj na teret proračunskih sredstava te privremena pravna pomoć branitelja na teret proračunskih sredstava. Prema vašem opisu slučaja, najvjerojatnije bi se radilo o ovoj zadnjoj opciji, glede čega pogledajte odredbu čl. 72a ZKP-a.

Branitelja iz citiranog članka će vam odrediti sudac istrage rješenjem protiv kojeg nemate prava žalbe, on će ga ujedno i kontaktirati i srediti njegov dolazak. Nemate prava izbora takvog branitelja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Pitanja100 je napisao:

Pozdrav, zanima me ako sam uhićen i ne zelim davati nikakve izjave niti priznanja, ne zelim reći ništa dok ne dođe odvjetnik. Kako ga pozvati? Mislim na besplatnog drzavnog odvjetnika, jer nemam apsolutno nikakve prihode, znaci ako budem uhićen i jednostavno zelim odvjetnika, mogu li ga ja birati? I kako ga izabrati? Općenito kako ide sve to? 

Unaprijed hvala. 

Ako mislite na branitelja, postoji procedura kada mora biti prisutan branitelj i to će se naravno poštovati. Ako mislite na državnog odvjetnika, on će vas pozvati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija