Jump to content

Otkaz kao tehnološki višak


Mamamiaaa

Preporučene objave

Poštovani, dobiti ću uskoro otkaz kao tehnološki višak, ukida se moje radno mjesto a moji poslovi se raspoređuju na druge kolege sa kojima radim manje više iste poslove. Zašto ću baš je dobiti otkaz a ne neka od kolegica ne znam jer korektno radim svoj posao godinama i zašto se ne prebacuju njihovi poslovi meni a ne moji njima ne znam. Prije ove tvrtke sam radila u njihovoj tvrtki kćeri i kada su me prebacivali u maticu zlonamjerno su odugovlačili sa potpisom novog ugovora kako bi napravili prekid radnog staža od 2 tjedna - valjda kako ih ne bi mogla tužiti. Naime tada mi nisu ponudili prijenos ugovora o radu ili otkaz sa novim ugovorom o radu nego su mi dali otkaz, isplatili otpremninu i onda me zaposlili od nule i uz 30% manju plaću na gotovo istim poslovima i  sada ispada da ću biti višak jer mi se ne računa staž iz njihove tvrtke kćeri. Osjećam se oštećenom i mogu li pri otkazu tražiti zaštitu prava radnika i da mi se uzme u obzir taj prethodno staž?

Hvala!

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija