Jump to content

Prijava nezakonitog rada liječnika


Magdalenalena

Preporučene objave

Poštovani,

zamolila bih pomoć u vezi sljedeće situacije. U siječnju ove godine sam bila na redovnom preventivnom ginekološkom pregledu koji uključuje papa test i ultrazvuk. Osigurana sam preko HZZO-a i odabrana doktorica ima potpisan ugovor s HZZO-om iz čega proizlazi da njezine usluge ne trebam plaćati. Prvi put sam kod nje bila krajem 2019. na istom pregledu i nisam ništa platila, također sam bila i na kontroli koju nisam trebala platiti. Ali ovaj put me je nakon pregleda medicinska sestra zatražila da platim ultrazvuk. Rekla mi je sljedeće: "Znate li da doktorica naplaćuje ultrazvuk?" Na što sam joj ja odgovorila da do sada nisam trebala ništa plaćati. Ona mi je na to rekla da nisam trebala plaćati jer sam bila prvi put. Ja sam joj odgovorila da kod sebe nemam novca jedino karticu, a ona mi je odgovorila: "Ne, ne, ako kod sebe nemate novac nema veze, ali da znate za sljedeći put da se ultrazvuk naplaćuje." Nakon te situacije telefonski sam kontaktirala HZZO i rečena su mi moja prava kao osigurane osobe iz čega proizlazi da je sestra nezakonito od mene tražila novac. Pismeno sam prijavila nezakonit rad liječnika HZZO-u i dobila sam informaciju da je doktorici poslan upit i da je ordinacija odbacila navode iz moje prijave. Kako nisam platila to što se od mene tražilo tako nemam ni dokaz da je to traženo od mene. HZZO nije otkrio moje podatke ordinaciji te mi je rečeno da bi za provedbu kontrole u samoj ordinaciji trebali otkriti moje podatke kako bi dobili uvid u moj karton da potvrde da sam u navedno vrijeme bila na pregledu. E sada, meni nije ni najmanji problem stati iza svoje prijave jer se ta situacija dogodila, a istraživanjem sam saznala da nisam jedina osoba kojoj se dogodila takva situacija. Ginekolozi redovno naplaćuju preglede svojim pacijenticama koji bi im trebali biti besplatni. Veliki broj anonimnih prijava poslan je Udruzi Roda. Mene samo zanima pošto nažalost nemam dokaz za to što tvrdim, postoji li osnova za tužbu za klevetu ili slično od strane ordinacije? Može li ordinacija tužiti za klevetu ako je slučaj prijavljen nadležnoj instituciji tj. HZZO-u? Jedini način da se ordinaciji odrede mjere ili da se pismeno upozori je taj da se izvrši kontrola u samoj ordinaciji. Molim pomoć. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija