Jump to content

Nužni prolaz kroz tavan


Jezerkinja

Preporučene objave

Stanujem u staroj zgradi koja u dvorištu ima dvorišnu zgradu. Ta dvorišna zgrada nekad je bila konjušnica s malim stanom za konjušara i garažom za kočiju. 
Naravno, sada je ta dvorišna zgrada pretvorena u prizemni stan s tavanom i u vlasništvu je susjede. 
U mojem vlasništvu je samo garaža s tavanom.

Na tavan se dolazi jedino ako prislonite ljestve i udjete kroz otvor (obična rupa u zidu) s bočne strane, tj. moje strane zgrade. 
Da bi susjeda došla na svoj tavan, mora ući kroz tu rupu te preko mog dijela tavana.

Ja bih htjela iskoristiti svoj tavanski dio, tj. staviti stvari i koristiti ga u potpunosti. Pregradila bih svoj dio tavana od njenoga i zatvorila rupu (zbog nje je vlaga u garaži). Na tavan bih dolazila stepenicama iz garaže. 
U tom slučaju ona ne bi mogla na svoj tavan (a potreban joj je samo za čišćenje dimnjaka).

Predložila sam joj da napravi iz svog stana izlaz na svoj tavan (ugradnja kliznih stepenica u stropu). 
Ne pristaje jer ne želi radove u svojoj kući.
Pitanje je mogu li ja svoj dio tavana odvojiti ili joj moram omogućiti slobodan prolaz? Ona čak predlaže da ja u tavanu napravim zid, tj. pregradim svoj tavan i ostavim uski prolaz kroz koji bi ona prolazila (i ulazila i dalje kroz bočni otvor). Time se smanjuje kvadratura mog dijela tavana koja je upisana u vlasničkom listu. 
Ja bih htjela fizičko odvajanje i svoj poseban ulaz na tavan, ali ona ne pristaje. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija